Pasaulyje

2014.06.14 14:59

Ukrainos prezidentas birželio 15 dieną paskelbė gedulo diena

BNS2014.06.14 14:59

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paskelbė sekmadienį, birželio 15-ąją, gedulo diena, žuvus lėktuvu skraidintiems kariams ir pasieniečiams, dalyvavusiems jėgos operacijoje.

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka paskelbė sekmadienį, birželio 15-ąją, gedulo diena, žuvus lėktuvu skraidintiems kariams ir pasieniečiams, dalyvavusiems jėgos operacijoje.

„Sekmadienį skelbiu gedulo dėl mūsų karių diena. Tai didžiulė netektis ne tik žuvusiųjų artimiesiems, bet ir visai šaliai. Ukraina gedi, bet mes ryžtingai tęsiame kovą už taiką“, – sakė P. Porošenka, nurodo prezidento spaudos tarnyba.

Prezidentas pareiškė užuojautą birželio 14 dieną žuvusių karių ir pasieniečių artimiesiems.

„Visi, kas dalyvavo tokio masto ciniškame teroro akte, būtinai bus nubausti. Ukrainai reikia taikos. Tačiau teroristai gaus tinkamą atsakymą“, – pareiškė valstybės galva.

P. Porošenka nurodė sušaukti Nacionalinę saugumo ir gynybos tarybą, o Ministrų kabinetui pasirūpinti pagalba žuvusiųjų šeimoms.

Kaip buvo anksčiau pranešta, naktį zenitinės raketinės sistemos šūviu buvo numuštas į Luhansko oro uostą pasirengęs tūpti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinis transporto lėktuvas IL-76.

Jame buvę 40 Ukrainos karių ir devyni ekipažo nariai visi žuvo, nurodoma Ukrainos generalinės prokuratūros tinklalapyje.

Šeštadienio rytą Mariupolyje, Donecko srityje, buvo apšaudyta pasieniečių transporto kolona, žuvo trys pasieniečiai, keturi buvo sužeisti.

Tuo metu Luhansko srities administracija paskelbė, kad šeštadienį šiame regione vėliavos bus nuleistos iki pusės stiebo, taip pat bus pakeista televizijos ir radijo laidų programa.

Luhansko laikinoji gubernatorė Iryna Verihina pareiškė užuojautą žuvusiųjų artimiesiems ir draugams, taip pat pažadėjo, kad „teroristai“ sulauks atsako.

„Luhansko kraštas gedi kartu su žuvusių kariškių artimaisiais. Baisu, kad mūsų dienomis Luhansko žemėje žūva žmonės. Teroristams už tai teks atsakomybė“, – pareiškė I. Verihina.

Gynybos ministerija anksčiau šeštadienį pranešė, kad prorusiški kovotojai iš nešiojamojo zenitinio raketinio komplekso numušė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų transporto lėktuvą Il-76, kai šis ruošėsi tūpti Luhansko oro uoste.

„Naktį iš birželio 13 į 14-ąją teroristai ciniškai ir klastingai šūviais iš zenitinės sistemos ir stambaus kalibro kulkosvaidžio numušė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karinį transporto lėktuvą IL-76, kuriuo buvo gabenami kariai pamainai. Lėktuve buvo kariškiai, technika, įranga ir maisto produktai“, – sakoma ministerijos pranešime.

Lėktuve buvo 40 Ukrainos karių ir devyni įgulos nariai, kurie visi žuvo, sakoma Generalinės prokuratūros tinklalapyje paskelbtame pranešime.

Įstatymų leidėjas Anatolijus Hrycenka rašė socialiniame tinkle „Facebook“, kad žuvusieji buvo dviejų kariuomenės brigadų nariai.

„Teroristai dviem raketomis, paleistomis iš nešiojamojo zenitinių raketų komplekso, numušė maždaug 700 metrų aukštyje ginkluotųjų pajėgų sunkųjį transporto lėktuvą Il-76, jam naktį ruošiantis tūpti Luhansko oro uoste, – nurodė jis. – Žuvo 49 kariškiai: 9 įgulos nariai iš Melitopolio transporto aviacijos brigados ir 40 desantininkų iš 25-osios atskirosios Dnepropetrovsko oro desantininkų brigados.“

Naujienų portalas „Inforesist“ nurodė, kad tas lėktuvas veikiausiai buvo numuštas iš Rusijos gamybos nešiojamųjų zenitinių raketų kompleksų „Igla“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt