Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Afganistane prasidėjo antrasis prezidento rinkimų turas

ELTA 2015.09.08 13:45

Šeštadienį ryte Afganistane prasidėjo antrasis prezidento rinkimų turas, rinkimų apylinkės atidarytos visoje šalyje, informuoja AFP.

Šeštadienį ryte Afganistane prasidėjo antrasis prezidento rinkimų turas, rinkimų apylinkės atidarytos visoje šalyje, informuoja AFP.

Daugiau nei 28 rinkimų apylinkėse balsavimas prasidėjo nuo 7.00 val. vietos laiku. Atsižvelgiant į situaciją, rinkimų apylinkių darbo valandos gali būti pratęstos. Kaip skelbia vietos naujienų agentūros, šalies piliečiai jau auštant stojosi į eilę prie rinkimų apylinkių, kad atiduotų savo balsą už vieną iš kandidatų į prezidento postą.

Saugumą per rinkimus užtikrina apie 400 tūkst. karių ir policininkų.

Per pirmąjį prezidento rinkimų turą nė vienas kandidatas nesurinko daugiau kaip 50 procentų balsų.

Į antrąjį rinkimų etapą pateko favoritu laikytas Abdullah Abdullah, surinkęs 45 proc. balsų, ir jo pagrindinis oponentas Ashrafas Ghani (31,6 proc.).

Abu pretendentai savo jėgas dar kartą išbandys birželio 14 dieną.

Tikimasi, kad preliminarūs rinkimų rezultatai bus paskelbti liepos 2 dieną. Galutinius balsavimo rezultatus Afganistano centrinė rinkimų komisija paskelbs liepos 22 dieną.

Kaip neseniai patvirtino Baltųjų rūmų atstovas, nuo 2015 metų Afganistane bus palikta 9 800 amerikiečių karių, kurių viena dalis vykdys antiteroristines operacijas prieš „Al Qaeda“ kovotojus, o kita – priklausys NATO misijos kontingentui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi