Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Irako šiitų dvasinis lyderis ragina gyventojus kovoti prieš sunitų ekstremistus

ELTA, BNS 2015.09.08 13:45

Irako gyventojai turi su ginklu rankoje stoti į kovą prieš šalyje suaktyvėjusius sunitų ekstremistus. Tai penktadienį pareiškė Irako musulmonų šiitų dvasinis lyderis didysis ajatola Ali Sistanis, praneša „Interfax“.

Irako gyventojai turi su ginklu rankoje stoti į kovą prieš šalyje suaktyvėjusius sunitų ekstremistus. Tai penktadienį pareiškė Irako musulmonų šiitų dvasinis lyderis didysis ajatola Ali Sistanis, praneša „Interfax“.

„Piliečiai, galintys laikyti rankoje ginklą ir kovoti su teroristais, ginti savo šalį, jos piliečius ir šventąsias vietas, turi savo noru prisijungti prie saugumo pajėgų“, – cituoja ajatolos atstovą Europos šalių žiniasklaida.

Aukšto dvasininko atstovas pabrėžė, jog situacija šalyje tapo ypač pavojinga, kadangi ekstremistai neketina tenkintis tuo, ką pasiekė: jie mėgins užimti visą Iraką.

„Todėl kova prieš teroristus – bendras uždavinys, nepriklausomai nuo tikėjimo“, – pridūrė jis.

Per kelias pastarąsias dienas su „Al Qaeda“ susijusi grupuotė „Irako ir Levanto islamo valstybė“ užėmė kelis didelius Irako miestus. Ekstremistai kontroliuoja ir antrąjį pagal dydį šalies miestą Mosulą.

Irake gilėjant krizei, iš Tikrito ir Samaros pasitraukė 40 tūkst. pabėgėlių

Iš Irako miestų Tikrito ir Samaros pasitraukė dešimtys tūkstančių gyventojų, patekusių į islamistų kovotojų ugnį, pranešė penktadienį tarptautinė migracijos organizacija (TMO).

Islamistų grupuotės „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) kovotojai per pastarąją savaitę užėmė kelis miestus ir artėja prie Bagdado.

Ženevoje būstinę turinti TMO nurodo, kad, jos šaltinių vertinimu, iš džihadistų kontroliuojamo Tikrito bei Samaros, kurią kovotojai vėl rengiasi pulti penktadienį, pasitraukė apie 40 tūkstančių žmonių.

Anksčiau TMO nurodė, kad iš antrojo pagal dydį Irako miesto Mosulo, kurį kovotojai užėmė antradienį, pabėgo apie pusė milijono gyventojų.

„Nesaugumas plinta per visą Iraką, mes prognozuojame ilgalaikę humanitarinę krizę“, – sakė TMO nepaprastųjų situacijų koordinatorė Bagdade Mandie Alexander.

TMO atstovė spaudai Christiane Berthiaume taip pat pabrėžė padėties nestabilumą.

„Žmonės kraustosi; dauguma jų bėga iš kovų zonos“, – sakė ji žurnalistams Ženevoje.

JT vyriausioji žmogaus teisių komisarė Navi Pillay penktadienį taip pat kalbėjo apie nerimą keliančius pranešimus, kad Irake masiškai ir be jokio teismo žudomi žmonės, nužudytų gali būti šimtai, sužeistų – tūkstančiai.

Ch. Berthiaume sakė, kad pabėgėlių iš sukilėlių užimtų vietovių padėtis beviltiška, ligoninės Mosule nepasiekiamos, trūksta geriamo vandens, nėra elektros daugelyje šio miesto rajonų.

„Mokyklos ir mečetės virto laikinomis klinikomis, kurios glaudžiasi sužeistieji ir chroniški ligoniai“, – nurodė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi