Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.13 12:05

Ašarinės dujos ir fejerverkai: pasaulio čempionatas Brazilijoje pradėtas su trenksmu

BNS 2014.06.13 12:05

Ašarinės dujos ryte, fejerverkai – vakare. Pasaulio futbolo čempionato atidarymas San Paule Brazilijoje buvo kontrastų diena su susirėmimais tarp policijos ir protestuotojų ir su pašėlusiomis gatvių linksmybėmis, kai šalies rinktinė rezultatu 3:1 įveikė Kroatiją.

Ašarinės dujos ryte, fejerverkai – vakare. Pasaulio futbolo čempionato atidarymas San Paule Brazilijoje buvo kontrastų diena su susirėmimais tarp policijos ir protestuotojų ir su pašėlusiomis gatvių linksmybėmis, kai šalies rinktinė rezultatu 3:1 įveikė Kroatiją.

Dėl fejerverkų, kurie virš didmiesčio sproginėjo po kiekvieno brazilų įvarčio, ašarinės dujos ir susirėmimai netoli „Corinthians Arena“, kai policija stengėsi neleisti protestuotojams žygiuoti į stadioną, atrodė labai tolimi.

Barai ketvirtadienį buvo perpildyti žmonių, vaistinėse televizoriai buvo perjungti rodyti futbolą, vienos degalinės darbuotojai sėdėjo ant plastikinių kėdžių ir žiūrėjo plokščiaekranį televizorių, pririštą prie automobilio galo.

Tačiau kelios minutės prieš pirmąsias čempionato rungtynes tūkstančiai žmonių šaukė įžeidimus Brazilijos prezidentei Dilmai Rousseff, kuri spalio mėnesį sieks perrinkimo. Tuos įžeidimus būtų galima išversti maždaug taip: „Ei, Dilma, užsip...!“

D. Rousseff grumiasi su daugelio brazilų nepasitenkinimu šalies ekonomika ir rekordine 11 mlrd. dolerių suma, kuri buvo išleista čempionatui ir kurią, pasak kritikų, geriau reikėjo skirti švietimui, sveikatos apsaugai, aprūpinimui būstu ir transportui.

D. Rousseff buvo viena iš 12 valstybių ir vyriausybių vadovų, atskridusių į San Paulą stebėti pirmųjų čempionato rungtynių. Politiniai lyderiai prieš varžybų pradžią buvo parodyti didžiuliuose stadiono ekranuose.

Sipa USA/Scanpix nuotr.

Vis dėlto po mėnesius trukusių smurtinių protestų dėl čempionato surengimo kainos kai kurie žmonės, stebėję rungtynes 300 sirgalių minioje vienoje San Paulo gatvėje, vylėsi, kad tokios brazilų pergalės gali pažaboti siautėjimą gatvėse.

„Šis džiaugsmas bus užkratas, kuris užkrės visus brazilus“, – sakė 21 metų slaugos studentas Jonathanas de Jesus Silva, kuris su draugais šokinėjo ir juokėsi.

53 metų banko darbuotoja Vera Lucia sakė, kad brazilams metas susitelkti ir paremti čempionatą.

„Ši pergalė truputį pakels nuotaiką. Aš nepritariu oportunistiniams protestams. Dabar ne laikas protestuoti, per tarptautinį renginį. Tokios problemos kaip blogos ligoninės buvo dar prieš pasaulio čempionatą“, – sakė ji.

Fejerverkai sproginėjo ir virš Rio de Žaneiro, kur minios žiūrėjo rungtynes dideliuose ekranuose miesto gatvėse.

Kopakabanos paplūdimyje ištroškę sirgaliai buvo tikra Dievo dovana prekiautojams.

„Šiandien mums verslas sekasi puikiai, be to, galime stebėti veiksmą dideliame ekrane, tad nieko nepraleidžiame“, – sakė Carla De Freitas, su vyru Antonio laikanti paplūdimio barą.

„Manau, kad šiandien gausime daugiau kaip 2 tūkst. realų (850 dolerių). Tai galima palyginti, pavyzdžiui, su kokiu šeštadieniu ar sekmadieniu, kai normaliai namo parsinešame apie 200“, – sakė ji.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi