Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.12 11:39

Turkijos prašymu NATO surengė skubų pasitarimą dėl Irako krizės

BNS 2014.06.12 11:39

NATO ambasadoriai trečiadienį surengė skubų pasitarimą dėl padėties šiaurės Irake, kur islamistai kovotojai užėmė didžiulę teritoriją ir paėmė įkaitais 80 Turkijos piliečių.

NATO ambasadoriai trečiadienį surengė skubų pasitarimą dėl padėties šiaurės Irake, kur islamistai kovotojai užėmė didžiulę teritoriją ir paėmė įkaitais 80 Turkijos piliečių.

„Turkija informavo kitus sąjungininkus apie padėtį (Irako mieste) Mosule ir Turkijos piliečių, įskaitant generalinį konsulą, paėmimą įkaitais“, – nurodė vienas NATO pareigūnas.

Pasak jo, pasitarimas buvo surengtas informaciniais tikslais, o ne pagal Šiaurės Atlanto sutarties 4-ąjį straipsnį, kuris leidžia bet kuriai iš 28-ių Aljanso narių prašyti konsultacijų su kitomis sąjungininkėmis, jeigu jai atrodo, kad jos saugumui kyla pavojus.

„Sąjungininkės toliau stebi įvykius – labai atidžiai ir smarkiai susirūpinusios“, – pridūrė pareigūnas.

Jis nurodė, kad islamistų judėjimo „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) atakos Mosule yra „rimta grėsmė Irako saugumui ir regiono stabilumui“.

NATO kol kas negavo jokių pagalbos prašymų iš Irako pareigūnų, susijusių su naujausiais įvykiais Mosule, pridūrė pareigūnas.

2012 metais Ankara dukart pasinaudojo NATO sutarties 4-uoju straipsniu, prašydama konsultacijų su Aljanso sąjungininkėmis dėl konflikto Sirijoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi