Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Kovotojai užėmė dar vieną miestą Irake – Tikritą

BNS 2015.09.08 13:45

Irake kovotojai perėmė Tikrito miesto kontrolę ir išlaisvino šimtus kalinių, pranešė policija – tai jau antra sukilėlių užimta provincijos sostinė per pastarąsias dvi dienas.

Irake kovotojai perėmė Tikrito miesto kontrolę ir išlaisvino šimtus kalinių, pranešė policija – tai jau antra sukilėlių užimta provincijos sostinė per pastarąsias dvi dienas.

„Visas Tikritas yra kovotojų rankose“, – sakė policijos pulkininkas, kalbėdamas apie Salahedino provincijos sostinę, esančią pusiaukelėje tarp Bagdado ir antro pagal dydį miesto Mosulo, kuris buvo užimtas antradienį.

Policijos brigados generolas pranešė, kad kovotojai miestą atakavo iš šiaurės, vakarų ir pietų, ir jie priklauso galingai džihadistų grupuotei „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL).

Pasak vieno policijos majoro, kovotojai iš miesto kalėjimo paleido maždaug 300 kalinių.

Bagdade per išpuolį prieš šiitus žuvo 15 žmonių

Bagdado šiaurinėje dalyje trečiadienį per vietos šiitų lyderių susitikimą palapinėje susisprogdinus mirtininkui, žuvo mažiausiai 15 žmonių, pranešė pareigūnai.

Pasak jų, dar mažiausiai 34 žmonės buvo sužeisti per sprogimą, kuris įvyko Sadro rajone.

Kol kas atsakomybės už šį išpuolį niekas neprisiėmė, bet dažniausiai tokius sprogdinimus Irake rengia sunitų kovotojai.

Atrėmė puolimą Samaroje

Irako saugumo pajėgos trečiadienį atrėmė kovotojų puolimą prie Samaros miesto, pranešė liudininkai.

Samaroje yra šiitų garbinama šventykla, kuri buvo sprogdinta 2006 metais, tuomet Irake tarp šiitų daugumos ir sunitų arabų mažumos kilo konfliktas, nusinešęs dešimtis tūkstančių gyvybių.

Šis miestas yra vos už 110 kilometrų į šiaurę nuo Bagdado prie pagrindinio kelio, vedančio į antrąjį pagal dydį šalies miestą Mosulą, kurį džihadistai užėmė antradienį.

Pasak liudininkų į Samaros pakraščius kovotojai, ginkluoti kulkosvaidžiais, atvažiavo sunkvežimiais, o vienas policininkas sakė, kad jo dalinys kaunasi su jais prie šiaurės vakarinio įvažiavimo į Samarą.

Valstybinė televizija „Iraqiya“ pranešė, kad saugumo pajėgos smogė jiems. Vėliau liudininkai patvirtino, kad susirėmimai liovėsi, kovotojams neprasiveržus į miestą.

Dar nenustatyta, kuo šis išpuolis baigėsi užpuolikams, bet saugumo pajėgos gali džiaugtis vietine pergale, kai kitur jas įveikia džihadistų grupuotės „Irako ir Levanto islamo valstybė“ (ISIL) kovotojai.

ISIL, galingiausia kovotojų grupuotė Irake, nuo pirmadienio vykdo įspūdingą puolimą, per kurį buvo užimta visa Ninevės provincija, jos sostinė Mosulas, taip pat dalis į pietryčius nuo jo esančio Kirkuko ir į pietus esančio Salah ed Dino.

Smurto banga šalyje yra didžiausia nuo 2006-2007 metų, kai kruvinas sunitų ir šiitų konfliktas, per kurį žuvo dešimtys tūkstančių žmonių, buvo pasiekęs savo viršūnę.

Turkija grasina kerštu

Turkija ketvirtadienį pažadėjo atkeršyti, jeigu nukentės jos 48 piliečiai, kuriuos Irako šiaurėje pagrobė džihadistai.

„Visi (su tuo) susijusieji turi žinoti, kad jeigu mūsų piliečiai bet kaip nukentės, jie (pagrobėjai) bus griežtai nubausti“, – taip, anot Turkijos žiniasklaidos, sakė užsienio reikalų ministras Achmetas Davutohlu Jungtinių Tautų būstinėje Niujorke.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.