Pasaulyje

2014.06.11 18:08

Advokatas pardavė E. Snowdeno istoriją Holivudui

BNS2014.06.11 18:08

Holivudo režisierius Oliveris Stone`as įgijo teisę statyti filmą pagal knygą, kurią parašė JAV slaptos informacijos nutekintojo Edwardo Snouwdeno rusas advokatas, trečiadienį pranešė Kremlių palaikantis teisininkas.

Holivudo režisierius Oliveris Stone`as įgijo teisę statyti filmą pagal knygą, kurią parašė JAV slaptos informacijos nutekintojo Edwardo Snouwdeno rusas advokatas, trečiadienį pranešė Kremlių palaikantis teisininkas.

„Mano knygos teisės buvo perduotos Oliveriui Stone`ui ir prodiuseriui Moritzui Bormanui, – Anatolijus Kučerena pareiškė naujienų agentūrai AFP. – Jis (O. Stone`as) buvo susitikęs su manimi, jis nesusitiko su Snowdenu. Ši knyga bus išspausdinta vėliau“.

A. Kučerena dabar jau baigia rašyti savo knygą „Aštuonkojo metas“ („Time of the Octopus“) , pasakojančią apie vieną JAV slaptos informacijos nutekintoją, kurio istorija iš dalies paremta E. Snowdeno patirtimi.

A. Kučerena, Xinhua/Scanpix nuotr.

Buvęs Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) darbuotojas šiuo metu gyvena Rusijoje. Jis yra prisipažinęs, kad nutekino slaptą informaciją apie JAV ir Didžiosios Britanijos vyriausybių vykdomą masinį savo piliečių sekimą.

Vienas aukščiausios kategorijos rusų advokatų A. Kučerena yra vienas iš nedidelės grupės viešų asmenų, kuriems buvo suteikta galimybė matytis su JAV pabėgėliu, kai pernai šis visą mėnesį išbuvo Maskvos Šeremetjevo oro uoste.

Lojaliu Kremliui laikomas advokatas padėjo E. Snowdenui gauti laikiną prieglobstį Rusijoje ir nuo to laiko tapo jo atstovu ryšiams su išoriniu pasauliu palaikyti.

JAV filmų kūrėjas O.Stone`as, kuris yra kandus Amerikos politinės sistemos kritikas, taip pat nusipirko teises į „The Guardian“ žurnalisto Luke`o Hardingo knygą „Snowdeno bylos: žvilgsnis iš arti į ieškomiausią pasaulio žmogų“ (The Snowden Files: The Inside Story of the World's Most Wanted Man).

Birželio pradžioje laikraštis pranešė, kad „Oskaru“ apdovanotas režisierius pagal ją rašo scenarijų ir filmavimas turėtų prasidėti dar nesibaigus šiems metams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.