Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Filipinuose sulaikytas aukšto rango „Al Qaeda“ vadeiva

ELTA 2015.09.08 13:45

Filipinų saugumo pajėgos sulaikė aukšto rango „Al Qaeda“ teroristų tinklo vadeivą, už turistų grobimus ieškomą JAV ir kitų šalių specialiųjų tarnybų, informuoja „Reuters“.

Filipinų saugumo pajėgos sulaikė aukšto rango „Al Qaeda“ teroristų tinklo vadeivą, už turistų grobimus ieškomą JAV ir kitų šalių specialiųjų tarnybų, informuoja „Reuters“.

Filipinų karinės žvalgybos vadas majoras generolas Eduardo Ano pranešė, jog sulaikytas teroristas Khairas Mundosas buvo sprogmenų gaminimo ekspertas ir „Al Qaeda“ grupelės „Abu Sayyf“ dvasinis vadovas. Ši teroristinė kuopelė pasaulyje pagarsėjo dėl Vakarų šalių turistų grobimų.

„Tai didelis smūgis jų organizacijai, – spaudos atstovams tikino generolas. – Jie prarado vieną iš savo lyderių ir dabar jaučiasi nesaugūs. Mes nesustosime, išgaudysime juos vieną po kito“.

E. Ano teigimu, vadeiva keletą pastarųjų mėnesių slapstėsi pas savo gimines viename iš Manilos priemiesčių, o policijos pareigūnai ir kariškiai jo slaptavietę šturmavo ankstų trečiadienio rytą. Slėptuvėje aptikti keturi ginklai ir Indonezijos islamistų organizacijos „Jemaah Islamiah“ naudojami „treniruočių vadovėliai“.

2001 m. teroristas nupirko greitaeigę valtį, kuri buvo panaudota trijų Vakarų šalių turistų pagrobimui viename iš Filipinų kurortų, vėliau K. Mundosas aktyviai rinko lėšas Vidurio Rytų islamistams ir padėjo pervesti „Al Qaeda“ lėšas teroristiniams aktams Filipinuose.

K. Mundosas kartą jau buvo suimtas 2004 m., tačiau 2007 m. sugebėjo pabėgti iš kalėjimo. Filipinų vyriausybė už jo sugavimą tuomet pažadėjo 5 mln. pesų (114 400 JAV dolerių). JAV vyriausybė už teroristą pasiūlė dosnesnį – 500 tūkst. dolerių atlygį.

Suimto teroristo vadovaujama „Abu Sayyf“ įkaitais šiuo metu laiko tris turistus iš Kinijos, du iš Vokietijos, japoną, šveicarą ir olandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi