Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukraina: separatistai užgrobė pasienio punktą ir atvėrė sieną

DELFI.lt, BNS, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Luhansko srities Dolžanskio pasienio punkte, kuris ministrų kabineto sprendimu yra laikinai uždarytas, separatistai įkūrė savo pačių kontrolės postą. Apie tai birželio 10 dieną skelbia „112 Ukraina“. Sprendimą atidaryti sieną priėmė vietos milicijos, neva perėjusios į smogikų pusę, atstovai, rašo newsru.ua.

Luhansko srities Dolžanskio pasienio punkte, kuris ministrų kabineto sprendimu yra laikinai uždarytas, separatistai įkūrė savo pačių kontrolės postą. Apie tai birželio 10 dieną skelbia „112 Ukraina“. Sprendimą atidaryti sieną priėmė vietos milicijos, neva perėjusios į smogikų pusę, atstovai, rašo newsru.ua.

Diversantai, pradėję kontroliuoti Dolžanskio punktą, įvardijo save pirmosios Luhansko kazokų šimtinės atstovais. Jie tikrina sieną norinčių pereiti žmonių dokumentus ir bagažą. Kaip teigė minimo pasienio kontrolės punkto „viršininkas“ Jurijus, keleivių srautas šioje vietovėje yra gana didelis.

Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba Dolžanskio pasienio punkto nekontroliuoja. Apie tai „RBK – Ukraina“ pareiškė šios žinybos spaudos tarnybos vadovas Olegas Slobodianas. „Kalbant apie Dolžanskį, ministrų kabinetas sustabdė šio pasienio punkto darbą. Pagal tarptautinius susitarimus Rusijos pusė taip pat turėjo sustabdyti savo darbus“, – pažymėjo O. Slobodianas. Taigi, jo teigimu, šio metu Dolžanskio pasienio punktas laikomas uždarytu.

„Iš Ukrainos pusės kontrolės punktų nėra. Iš Rusijos pusės – informacija tikslinama. Ten kol kas Rusijos pozicija neaiški“, – pridūrė jis.

Į klausimą, ar liaudies pasipriešinimo būriai Dolžanskio punkte tikrai įkūrė savo pačių kontrolės postą, O. Slobodianas atsakė: „Bent jau mes neturime šios informacijos patvirtinimo“. Priminsime, kad birželio 5 dieną Ukrainos ministrų kabinetas priėmė sprendimą uždaryti kai kuriuos pasienio punktus prie sienos su Rusijos Federacija. Tarp jų buvo ir Dolžanskio pasienio punktas.

20.51 val. Lenkija: ukrainiečiai per pusmetį pateikė tiek pat prašymų suteikti prieglobstį, kiek per pastarąjį dešimtmetį

Nuo šių metų pradžios Lenkija gavo daugiau kaip 600 Ukrainos piliečių prašymų suteikti politinį prieglobstį. Maždaug tiek pat ukrainiečių prašymų Lenkija gavo per pastarąjį dešimtmetį, praneša UNIAN. Lenkijos užsieniečių reikalų administracijos duomenimis, per ne visą antrąjį šių metų ketvirtį palyginti su pirmuoju ketvirčiu ukrainiečių prašymų skaičius išaugo dvigubai, iki daugiau kaip 400.

Naujausiais duomenimis, kol kas Lenkijos valdžia nesuteikė politinio prieglobsčio nė vienam jo prašiusiam Ukrainos piliečiui. Lenkijos pareigūnų duomenimis, ukrainiečiai užima antrąją vietą pagal prašymų suteikti politinį prieglobstį skaičių po Rusijos piliečių (čečėnų tautybės).

17.54 val. Žuvusiųjų kūnus meta į ežerą

Tarp Slovjanske ir Semenivkoje likusių separatistų kyla susišaudymai pasitelkus minosvaidžius ir artilerijos pabūklus, praneša news.liga.net. Slovjansko mieste yra druskų ežeras, į kurį teroristai meta žuvusiųjų kūnus. Apie tai pranešė Antiteroristinės operacijos atstovas Vladislavas Selezniovas. „Remiantis operatyvine informacija, tarp prorusiškų kovotojų, kurie vis dar liko Semenivkoje ir Slovjanske, kartais įvyksta ginkluoti konfliktai, pasitelkiant minosvaizdžius ir artilerijos pabūklus.

Tačiau Antiteroristinės operacijos pajėgos į šiuos susišaudymus nereaguoja. Vis dėlto taikiems gyventojams kyla rimtas pavojus, nes jie gali nukentėti dėl šių konfliktų“, – pareiškė V. Selezniovas.

„Slovjansko miesto teritorijoje yra druskų ežeras, į kurį separatistai meta nužudytų saviškių kūnus. Tačiau šią informaciją galima bus patikrinti tik tada, kai mieste kovotojų visiškai nebeliks“, – pridūrė V. Selezniovas.

Šalia Slovjansko teroristai tęsia mėginimus išsiveržti iš apsupties. Per pastarąjį Antiteroristinės operacijos pajėgų apšaudymą, kuris įvykdytas pasitelkus šaunamuosius ginklus ir granatsvaidžius, sužeisti du Ukrainos kariai.

Ukrainos generolas: separatistai pralaimėjo

Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų Sausumos pajėgų štabo vado pareigas laikinai einantis generolas majoras Petro Nikitenka įsitikinęs, kad separatistai šalies rytuose jau pralaimėjo, praneša unian.net. Tai generolas majoras P. Nikitenka pareiškė žurnalistams.

„Mūsų vadovybė ir kariai pasirengę bei aprūpinti ir vykdo kovines užduotis kažkur sėkmingiau, kažkur mažiau sėkmingai. Tačiau bendras rezultatas byloja apie tai, kad separatistų lyderiai jau kalba, jog jie pralaimėjo. Tai yra, mes (antiteroristinės operacijos pajėgos, red.) kovines užduotis atliekame gariau nei jie (separatistų grupuotės Donbase, red.)“, – pareiškė generolas majoras.

16:30 val. R. Sikorskis: Lenkija nesiunčia į Ukrainą samdinių

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis paneigė kai kurių žiniasklaidos priemonių pranešimus, kad esą Lenkija siunčia samdinius į Ukrainos rytus, informuoja „RIA Novosti“.

 „Aš noriu paneigti informaciją apie Maidano kovotojų rengimą Lenkijoje, apie tai, kad mūsų šalis siunčia samdinius į Rytų Ukrainą. Pagal Lenkijos įstatymus, už mūsų piliečių dalyvavimą užsienio ginkluotuose daliniuose be Lenkijos valstybės sutikimo baudžiama“, - pareiškė antradienį R. Sikorskis per spaudos konferenciją po susitikimo su Rusijos užsienio reikalų ministru Sergejumi Lavrovu ir Vokietijos diplomatijos vadovu Franku Walteriu Steinmeieriu.

„Jeigu būtų tokių atvejų, kad mūsų piliečiai dalyvauja mūšiuose kieno nors pusėje, aš pats pranešiu apie tai prokuratūrai, kad tokie asmenys atitinkamai būtų patraukti atsakomybėn“, – pabrėžė Lenkijos užsienio reikalų ministras.

16.18 val. Slovjanske per mūšį mirtinai sužeisti du vaikai

Slovjanske susišaudymo tarp teroristų ir Antiteroristinę operaciją vykdančių Ukrainos karių metu žuvo du vaikai, skelbia unian.net. Apie tai informavo Donecko srities administracijos spaudos tarnybos vadovas Ilja Suzdakiovas.

„Mes patvirtiname, kad žuvo du vaikai: berniukas ir mergaitė, 12 ir 6 metų amžiaus. Pirminiais teismo ekspertizės duomenimis, jie žuvo nuo skeveldrų padarytų sužeidimų“, – sakė jis. Jis teigė, kad kol kas nežinoma, kokiomis aplinkybėmis įvyko ši tragedija. „Kol kas nėra žinoma jokių detalių“, – teigė jis.

Pastaruoju metu separatistai Ukrainoje praktikuoja šią taktiką: slepiasi gyvenamuosiuose rajonuose ir civilius naudoja kaip gyvuosius skydus. Taip apribojamos ukrainiečių kariuomenės galimybės pulti.

16:21 val. Teroristų apsupti pasieniečiai Luhanske jaučiasi pamiršti, nes nesulaukia jokių nurodymų

„Izvarino“ pasienio poste užsibarikadavę ir teroristų apsupti Ukrainos pasieniečiai sako nežinantys, ką daryti, nes nesulaukia vadovybės nurodymų, rašo Unian.net.

Pasieniečiai pasakoja, kad jie įsirausę apkasuose ir apsupti teroristų, neturi pakankamai išteklių ir net šoviniai beveik pasibaigę.

„Mes nesiskundžiame, mes pasirengę kovoti, bet vis dar neturime jokių įsakymų ar nurodymų ir nežinome, ką daryti“, – sako vienas pasienietis.

„Tarpusavyje kalbame, kad mes esame 9-oji kuopa, nes visi mus pamiršo“, – sako jis, turėdamas galvoje legendinę SSRS 9-ąją kuopą Afganistane.

Pasak pasieniečių, šiuo metu niekas nesaugo mažiausiai 300 kilometrų sienos su Rusija. Nors Rusijos pusėje pasienio postai uždaryti, į šalį plūsta kovotojai.

Sekmadienio vakarą „Izvarino“ pasienio punktą Luhansko srityje užpuolė teroristai, tačiau pasieniečiai prieš juos atsilaikė.

13.11 val. V. Putino patarėjas siūlo smogti Ukrainos kariuomenei

Rusijos prezidento Vladimiro Putino patarėjas Sergejus Glazjevas siūlo smogti Ukrainos kariuomenei, siekiant išvengti jos sustiprėjimo, praneša unian.net.

„Unian“ korespondentas Rusijoje perdavė, kad S. Glazjevas šią mintį išsakė per pasitarimą Maskvoje. „Noriu priminti Churchillo žodžius: „Tas, kuris tarp gėdos ir karo renkasi gėdą, gauna vienu metu ir karą, ir gėdą“. Tai šiuolaikinis karas. Tai nereiškia, kad mums reikia varyti tankus į Kijevą, tačiau bent jau užkirsti kelią gyventojų genocidui teisę mes turime“, – pareiškė S. Glazjevas.

10.16 val. Ukraina nurodė suformuoti koridorius civiliams gyventojams trauktis iš rytinio regiono

Ukrainos naujasis prezidentas Petro Porošenka nurodė sukurti humanitarinius koridorius, kuriais civiliai gyventojai galėtų pasitraukti iš konflikto apimto rytinio šalies regiono, antradienį paskelbė prezidentūra.

08.18 val. Antradienį, birželio 10-ąją, po vidurnakčio prorusiški separatistai ėmė atakuoti Luhansko oro uostą, kurį gina 80-oji desantinė brigada, praneša unian.net.

Šią žinią paskelbė oro uoste esantys kariai. Teroristai puolimą pradėjo iškart po vidurnakčio. Teroristai visą laiką šaudė minosvaidžiais. Ukrainos pajėgoms pavyko sėkmingai atremti puolimą, todėl teroristai buvo priversti keisti pozicijas, jie pajudėjo į Luhansko pusę.

Turimais duomenimis, sužeistų ir žuvusių Ukrainos karių pusėje nėra.

Priminsime, kad antradienį pasirodė vadinamosios „Luhansko liaudies respublikos“ lyderiu pasiskelbusio Valerijaus Bolotovo įsakymas uždaryti Luhansko oro uostą. Ukrainos kariams šis nurodymas kelia juoką, nes teroristai minėto oro uosto nekontroliuoja.

Negana to, Luhansko oro uostas jau daugiau nei tris mėnesius nepriima ir neišleidžia keleivinių lėktuvų. Teroristai jau kurį laiką bando oro uostą perimti. Sekmadienį, birželio 8 dieną, jie puolė oro uostą su itin rimtais ginklais – jie turėjo netgi valdomas raketas.

 
www.DELFI.lt
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi