Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.10 16:18

R. Rivlinas išrinktas 10-uoju Izraelio prezidentu

BNS 2014.06.10 16:18

Izraelio parlamentas antradienį iš penkių kandidatų per du balsavimus išrinko 10-ąjį valstybės vadovą – prezidentu tapo buvęs parlamento pirmininkas Reuvenas Rivlinas, pranešė parlamento pirmininkas.

Izraelio parlamentas antradienį iš penkių kandidatų per du balsavimus išrinko 10-ąjį valstybės vadovą – prezidentu tapo buvęs parlamento pirmininkas Reuvenas Rivlinas, pranešė parlamento pirmininkas.

Jis pakeis liepą kadenciją baigiantį prezidentą Shimoną Peresą.

120 vietų Kneseto nariai, 11 val. (ir Lietuvos laiku) susirinkę į specialią sesiją, balsavo dėl S. Pereso, darbą baigiančio liepos 27 dieną, politinio įpėdinio.

74-erių R. Rivlinas yra premjero Benjamino Netanyahu dešiniojo sparno partijos „Likud“ narys veteranas, užsitarnavęs politiškai nepriklausomo veikėjo reputaciją bei pasižymėjęs prastokais santykiais su Izraelio lyderiu.

Skelbdamas balsavimo rezultatus parlamento pirmininkas Yuli Edelsteinas pasakė, kad R.Rivlinas per antrąjį balsavimą įveikė savo varžovą, centristą Meirą Sheetritą iš partijos „HaTnuah“, slaptu balsavimu 63 balsais prieš 53.

Prieš rinkimus abejota, ar kuris nors iš kandidatų iš karto gaus 61 balsą, kurio reikia norint laimėti iš karto, todėl manyta, kad po pietų prireiks antro balsavimo. Taip ir įvyko – nė vienas iš penkių kandidatų nepelnė reikiamo balsų skaičiaus; ir antrasis balsavimas buvo rezultatyvus.

Pirmajame rate kiti kandidatai buvo šie: Dalia Itzik, kuri 2006 metais tapo pirmąja Kneseto pirmininke moterimi, į pensiją išėjusi Aukščiausiojo Teismo teisėja Dalia Dorner ir Nobelio chemijos premijos laureatas Danas Shechtmanas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi