Pasaulyje

2014.06.09 17:10

Ukraina: kovotojai platina informaciją apie vado žūtį

DELFI.lt2014.06.09 17:10

Naujausiais žvalgybiniais Antiteroristinės operacijos štabo duomenimis, iš Slovjansko aktyviai sprunka kovotojai. Apie tai pranešė Antiteroristinės operacijos štabo sekretorius Viačeslavas Selezniovas, informuoja inforesist.org.

Naujausiais žvalgybiniais Antiteroristinės operacijos štabo duomenimis, iš Slovjansko aktyviai sprunka kovotojai. Apie tai pranešė Antiteroristinės operacijos štabo sekretorius Viačeslavas Selezniovas, informuoja inforesist.org.

Banditai traukiasi pelkėta vietove, o jų „kolegos“ apšaudo Ukrainos kariuomenę.

Kovotojai aktyviai platina informaciją apie diversantų vado Igorio Girkino (vadinamojo Šaulio) žūtį. Akivaizdu, kad tai daroma siekiant suteikti jam galimybę pasprukti iš apsupto miesto. Dabar ši informacija analizuojama ir kruopščiai tikrinama.

„Info Resist“ duomenimis, Slovjanske likę kovotojai sudarė galingą gyvybinę sieną, kurioje yra ilgalaikių ugnies taškų (atspariųjų ugniaviečių), iškastos tranšėjos. Ant sunkvežimių pritaisyti minosvaidžiai, artilerijos taškai, kurie apšaudo ne tik Antiteroristinės operacijos pajėgas, bet ir gyvenamuosius miesto kvartalus.

Slovjansko „meras“: derėsimės

Save Donecko srityje esančio Slovjansko miesto meru paskelbęs Viačeslavas Ponomariovas pareiškė, kad maištininkai, kaip ir anksčiau, „Kijevo chuntos“ nepripažįsta, bet derėtis gali, praneša 112.ua.

Slovjansko sukilėliai neatmeta galimybės pradėti derybas su Kijevo valdžia. Tai duodamas interviu žurnalistui Anatalijui Šarijui pareiškę Slovjansko meru pasiskelbęs Viačeslavas Ponomariovas.

„Kaip Kijevo chuntos nepripažinome, taip ir nepripažįstame, mums tai niekas... Kautis mes neatsisakome. Tačiau jeigu bus priimtas sprendimas pradėti kažkokias derybas, mes derėsimės“, – pareiškė V. Ponomariovas.

„Donecko liaudies respublikos ateitis – tai struktūra, valstybė, kuri turės draugiškus kaimyninius santykius su Rusija. Tačiau tai spręs tauta, balsuodama per rinkimus“, – savo ateities viziją Donbaso klausimu išsakė V. Ponomariovas.

Priminsime, kad antiteroristinės operacijos pajėgos prieš taikius gyventojus ginklų nenaudoja. Tai pranešė antiteroristinės operacijos spaudos centro vadovas Vladislavas Selezniovas.

Naudoja ginklus, kurių dar neturi net reguliarioji Rusijos kariuomenė

Lėktuvas An-26 prie Slovjansko buvo numuštas iš naujausio rusų gamybos kilnojamojo zenitinių raketų komplekso 9K333 „Verba“, savo paskyroje „Facebook“ pranešė Karinių-politinių tyrimų centro vadovas Dmitrijus Tymčukas.

„Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, penktadienį prie Slovjansko teroristų numuštas lėktuvas An-26 buvo apšaudytas iš naujausio rusų gamybos kilnojamojo zenitinių raketų komplekso 9K333 „Verba“, – rašė jis.

Jo teigimu, lėktuvą 4050 m aukštyje numušė raketa 9M336, paleista iš nurodyto komplekso. Šiuo metu raketos fragmentus tyrinėja Ukrainos specialistai, rašo svetainė 112.ua.

„Šis zenitinių raketų kompleksas Rusijos armijos daliniuose pasirodė tik šių metų gegužės pabaigoje (praktiškai vos prieš savaitę). Birželio pradžioje pirmieji pavyzdžiai buvo atvežti į 98-osios oro desantinės divizijos zenitinio pulko dalinius (Ivanovo sritis). Kitose Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų dalyse ir padaliniuose šio zenitinių raketų komplekso kol kas nėra“, – patikslino D. Tymčukas.

Tuo metu defencerussia.wordpress.com rašo, kad naujuosius zenitinių raketų kompleksus „Verba“ pirmieji naudoti pradėjo Rusijos kariuomenės Ivanovo srities desantininkų priešlėktuvinės gynybos pulko kariai.

Šis padalinys buvo pirmasis, gavęs naująjį kilnojamų zenitinių raketų komplekso „Verba“ modelį 9K333. Ateityje ši oro gynybos sistema atsiras ir kituose pulkuose bei divizijose.

Praėjusią savaitę Rusijos gynybos ministerija paskelbė, kad naujieji zenitinių raketų kompleksai „Verba“ 9K333 bus pristatyti kariams.

Naujieji kompleksai naudoja kelis originalius techninius sprendimus, kurie sausumos pajėgoms leidžia efektyviau atakuoti priešo orlaivius ir vykdyti savo dalinių oro gynybą.

DELFI primena, kad iš aštuonių virš Slovjansko birželio 6 d. numušto karinio transportinio lėktuvo AN-26 ekipažo narių gyvi liko trys. Vienas iš jų ligoninėje.

„Šiuo metu yra rasti trijų žuvusiųjų kūnai. Dar du žmonės laikomi dingusiais be žinios, jų vis dar ieškoma“, – pranešė Antiteroristinės operacijos atstovas Vladislavas Selezniovas.

Kaip jau buvo pranešta anksčiau, birželio 6 d, prie Slovjansko teroristai priešlėktuvine raketa numušė transportinį lėktuvą AN-26. Lakūnai, aukodami savo gyvybes, nukreipė orlaivį nuo gyvenamųjų rajonų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt