Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.09 10:49

Kinija dalyvaus JAV rengiamose pratybose

ELTA 2014.06.09 10:49

Pekino pareigūnai pirmadienį pranešė pirmą kartą dalyvausiantys JAV organizuojamuose stambaus masto karinėse pratybose RIMPAC, informuoja „Reuters“.

Pekino pareigūnai pirmadienį pranešė pirmą kartą dalyvausiantys JAV organizuojamuose stambaus masto karinėse pratybose RIMPAC, informuoja „Reuters“.

RIMPAC karinių jūrų laivyno pratybos Ramiajame vandenyne yra didžiausias tokio masto renginys pasaulyje. 2012 m. netoli Havajų pastarąjį kartą rengtuose apmokymuose dalyvavo 22 tautų atstovai ir daugiau kaip 40 laivų. Kinijos pareiškimas apie dalyvavimą manevruose gana netikėtas, atsižvelgiant į dabartinę įtampą Pietų ir Rytų Kinijos jūrose bei nelengvus Pekino ir Vašingtono santykius dėl kibernetinio šnipinėjimo ir augančių Kinijos kariuomenės pajėgumų.

Nors RIMPAC 2012 m. dalyvavo Rusija ir Indija, kurios nėra laikomos JAV partnerėmis, Kinija niekada nėra dalyvavusi šiame renginyje, išskyrus 1998 metus, kai į pratybas pasiuntė savo stebėtojus. Kinijos liaudies išsivadavimo armijos atstovai informavo, kad į apmokymus bus pasiųsti du karo laivai, atsargų papildymo laivas, plaukiojanti ligoninė bei du sraigtasparniai. Pratybos apims įvairias užduotis – nuo šaudymo iš laivų ginklų iki apsikeitimo sužeistaisiais ir humanitarinės pagalbos teikimo.

Kinijos kariuomenės laikraštyje rašoma, kad RIMPAC prasidės birželio viduryje, netoli JAV Guamo salos Ramiajame vandenyne, o kartu su Pekinu čia dalyvaus Singapūras ir Brunėjus.

Praėjusią savaitę Kinijos gynybos ministerija aršiai užsipuolė Pentagoną dėl jo ataskaitos, kurioje įspėjama apie sparčią komunistinės kariuomenės modernizaciją ir rašoma, kad realios Pekino ginklavimosi išlaidos pernai viršijo 145 mlrd. dolerių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi