Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Talibai atnaujino mūšį Pakistano pagrindiniame oro uoste

BNS 2015.09.08 13:45

Pakistano saugumo pajėgos pirmadienį ryte pranešė atnaujinusios karinę operaciją Karačio oro uoste, vėl įsiplieskus susišaudymui kelios valandos po to, kai buvo paskelbta, jog pavyko likviduoti visus kovotojus, per kurių ataką žuvo 24 žmonės.

Pakistano saugumo pajėgos pirmadienį ryte pranešė atnaujinusios karinę operaciją Karačio oro uoste, vėl įsiplieskus susišaudymui kelios valandos po to, kai buvo paskelbta, jog pavyko likviduoti visus kovotojus, per kurių ataką žuvo 24 žmonės.

Vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė, kad į oro uostą, kuriame praeitą naktį griaudėjo sprogimai ir kilo gaisras, važiavo dešimtys sunkvežimių su kariais.

„Atnaujinome operaciją ir iškvietėme papildomas pajėgas“, – sakė sukarinto Reindžerių korpuso atstovas Sibtainas Rizvi, pridūręs, kad per naujus susišaudymus buvo sužeistas vienas policininkas.

Pirmoji kovotojų ataka Džinos tarptautiniame oro uoste, esančiame Pakistano pietiniame uostamiestyje, prasidėjo sekmadienio vakarą ir tęsėsi iki paryčių. Pasak kariškių, tuomet buvo nukauti visi dešimt užpuolikų.

Mirtininkų liemenėmis, granatomis ir raketiniais granatsvaidžiais ginkluoti kovotojai susirėmė su saugumo pajėgomis per vieną didžiausių pastarųjų metų atakų Pakistano didžiausiame mieste. Jos aukomis tapo mažiausiai 14 žmonių, tarp jų keturi oro uosto darbuotojai.

Po šešias valandas trukusios apsiausties kariškių atstovas generolas majoras Asimas Bajwa socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad teritorija buvo „išvalyta“ nuo kovotojų, o „jokie gyvybiškai svarbūs objektai nenukentėjo“.

Galingi mirtininkų sprogimai

Pareigūnai sakė, kad užpuolikai atakavo oro uostą iš dviejų pusių sekmadienį apie 23 val. vietos (21 val. Lietuvos) laiku. Jų taikiniais tapo terminalas, kuriuo naudojasi į musulmonų piligrimines keliones (hadžą) vykstantys maldininkai, taip pat inžineriniai pastatai šalia nebenaudojamo senojo terminalo.

Vienas AFP žurnalistas pranešė girdėjęs tris galingus sprogimus, kai mirtininkai sprogdintojai detonavo savo bombas.

Virš oro uosto kilo dūmai, o gaisras liepsnojo netoli stovinčių lėktuvų. Kovotojai, tarp kurių buvo vilkinčių armijos uniformas, susirėmė su oro uosto saugumo pajėgomis, kurioms į pagalbą atvyko policija, sukarintos pajėgos ir elitiniai specialiųjų pajėgų kariai.

Vienas aukšto rango žvalgybos pareigūnas nurodė, kad kovotojai galbūt ketino užgrobti lėktuvą, į kurį buvo laipinami keleiviai iš pagrindinio terminalo, o kai buvo atremti, pradėjo susirėmimą.

Kai susišaudymai liovėsi, vienas išminavimo ekspertas, dėvintis specialų apsauginį kostiumo buvo matomas einantis iš incidento vietos, nešdamas mirtininko liemenę ir krepšį, pilną granatų.

Pakistano Talibanas pirmadienį prisiėmė atsakomybę dėl šio išpuolio, nurodęs, kad jis yra kerštas už velionį islamistų kovotojų lyderį Hakimullah Mehsudą, nukautą per JAV bepiločio lėktuvo raketų smūgį praeitų metų lapkritį.

„Surengėme ataką Karačio oro uoste, kad atkeršytume už Hakimullah Mehsudo žūtį“, – naujienų agentūrai AFP sakė grupuotės „Tehreek-e-Taliban Pakistan“ atstovas Shahidullah Shahidas.

Pakistanos pasienyje su Iranu – išpuolis prieš šiitus

Mažiausiai 23 žmonės sekmadienio vakarą žuvo per kovotojų ir savižudžių sprogdintojų ataką neramiame Pakistano regione prie sienos su Iranu, pranešė pakistaniečių pareigūnai.

Ataka buvo surengta, kai autobusas, vežęs pakistaniečius maldininkus iš kelionės po musulmonų šventoves Irane, sustojo prie restorano Pakistano miestelyje Taftane, esančiame Beludžistano provincijoje, už maždaug 700 km į pietvakarius nuo provincijos sostinės Kvetos.

Provincijos vidaus reikalų sekretorius Akbaras Durrani nurodė, kad per mirtininkų ataką Taftane žuvo 23 maldininkai, dar septyni žmonės – šešios moterys ir vienas vaikas – buvo sužeisti.

Kalbėdamas per spaudos konferenciją, A. Durrani sakė, kad keturi savižudžiai sprogdintojai atakavo du restoranus, pilnus piligrimų.

Vienas sprogdintojas buvo nušautas, kai mėgino patekti į vieną iš restoranų, o kiti trys sugebėjo įsiveržti į antrąjį restoraną ir detonavo bombas.

Ataka buvo surengta apie 21 val. 30 min. vietos (18 val. 30 min. Lietuvos) laiku, kai ten buvo apie 300 maldininkų.

„Irano konsulatui Kvetoje pateikus specialų prašymą, septyni sužeisti žmonės buvo išvežti į Iraną, kur jiems bus suteikta medikų pagalba. Kiti 270 piligrimų, laikantis griežto saugumo, pirmadienį bus nugabenti į Kvetą“, – sakė A. Durrani, pridūręs, kad šiitai maldininkai buvo iš „įvairių Pakistano vietovių“.

Jokia grupuotė kol kas neprisiėmė atsakomybės dėl šios atakos.

Praeitais metais per du sprogdinimus Kvetoje žuvo beveik 200 žmonių, o atsakomybę dėl to išpuolio prisiėmė uždrausta sunitų ekstremistų organizacija „Lashkar-e-Jhangvi“ (LeJ), palaikanti ryšius du džihadistų tinklu „al Qaeda“.

Pakistane per pastaruosius dvejus metus žuvo beveik tūkstantis šiitų. Šiitų bendruomenė Pakistane sudaro apie 20 proc. visų šalies gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi