Pasaulyje

2014.06.08 21:04

Luhansko sukilėliai surengė kol kas didžiausią oro uosto puolimą

DELFI.lt, 15min.lt, BNS2014.06.08 21:04

Prorusiški sukilėliai, kovojantys su Vakarų remiama Ukrainos vyriausybe, surengė savo kol kas rimčiausias atakas prieš Luhansko tarptautinį oro uostą šalies rytuose, sekmadienį pranešė šaltinis vyriausybinėse pajėgose.

Prorusiški sukilėliai, kovojantys su Vakarų remiama Ukrainos vyriausybe, surengė savo kol kas rimčiausias atakas prieš Luhansko tarptautinį oro uostą šalies rytuose, sekmadienį pranešė šaltinis vyriausybinėse pajėgose.

Per atakas šeštadienį vakare ir sekmadienį ryte, kurios vyko iškart po Ukrainos naujojo prezidento Petro Porošenkos inauguracijos, jokie gynėjai nebuvo sužeisti, nurodė šaltinis. „Buvo aišku, kad sukilėliai bando sunaikinti pastatą, iš kurio kontroliuojamas elektros tiekimas oro uostui“, – telefonu sakė šaltinis iš oro uostą saugančių desantininkų būrio.

„Tai pirmas kartas, kai sulaukėme tokios atakos. Iki šiol buvo tik keli susišaudymai, – sakė karys, kuris prisistatė Serhijaus vardu.

„Luhansko liaudies respublikos“ atstovas, su kuriuo susisiekė AFP, negalėjo patvirtinti atakų prieš oro uostą fakto.

Oro uostas pastarąjį mėnesį yra uždarytas dėl nestabilumo regione. Tai vienas iš nedaugelio rajonų Luhanske, kurių nekontroliuoja separatistai. Separatistai yra užėmę daugumą miestų regione, įrengė patikrinimo postus keliuose, o neseniai užėmė kelis sienos su Rusija patikrinimo postus.

21.03 val. Žiniasklaida: pagrobta šimtai kilogramų sprogmenų

Naujienų agentūra „Ostrov“, kurią cituoja UNIAN, praneša, jog iš vienos iš Donecko srities šachtų separatistai pagrobė milžinišką kiekį sprogmenų.

Skaičiai įspūdingi: esą iš šachtos dingo 720 kilogramų sprogrstamosios medžiagos amonito bei 360 sprogdiklių. Anot agentūros, sprogmenis apgrobė į šachtos saugyklą atėję 15 ginkluotų smogikų.

P. Porošenka: ateinančią savaitę turi būti nutraukta ugnis

Ukrainos prezidento pareigas eiti pradėjęs šokolado magnatas Petro Porošenka paskelbė, jog ugnis Rytų Ukrainoje turi liautis ateinančią savaitę. „Ateinančią savaitę turime nutraukti ugnį. Man kiekviena diena, kai žūsta žmonės, kiekviena diena, kai Ukraina moka tokią didelę kainą, yra nepriimtina“, – P. Porošenką cituoja UNIAN.

Ukrainos prezidento teigimu, pirmiausiai turi būti atstatytas normali Ukrainos ir Rusijos pasienio zonos kontrolė. Esą tai padėtų apsaugoti Donbaso žmones, nepriklausomai nuo jų politinių pažiūrų.

18.41 val. Separatistai apšaudė gyvenamuosius namus?

Apie naujus susirėmimus pranešama ir iš Slovjansko bei Kramatorsko miestų. Miestuose aidi šūviai, girdimi garsūs sprogimai, praneša agentūra UNIAN.

Grupė „Informacinis pasipriešinimas“ praneša, kad Slovjanske prorusiški sukilėliai 120 mm kalibro minosvaidžiu šaudo ne tik į Ukrainos pajėgas, bet ir į gyvenamuosius namus. Pirminiais duomenimis, Slovjanske sekmadienį sužeisti trys Ukrainos kariai.

17.33 val. Maidano aktyvistai reikalauja reformuoti Valstybinę pasienio tarnybą

Sekmadienį Kijevo Nepriklausomybės aikštėje surengtos sueigos dalyviai kreipėsi į Ukrainos vadovybę, reikalaudami reformuoti Valstybinę pasienio tarnybą ir nedelsiant atkreipti dėmesį į padėtį prie rytinės šalies sienos, praneša naujienų agentūra UNIAN. Anksčiau Maidano aktyvistai pareiškė, jog tikisi, kad į sueigą atvyks ir Petro Porošenka, bet naujasis Ukrainos prezidentas joje nepasirodė.

Nepriklausomybės aikštėje buvo perskaitytas laiškas šalies vadovybei – premjerui Arsenijui Jaceniukui, parlamento pirmininkui Oleksandrui Turčynovui, laikinajam generaliniam prokurorui Olegui Machnickiui ir Ukrainos saugumo tarnybos pirmininkui Valentinui Nalivaičenkai. Kreipimesi reikalaujama reformuoti Valstybinę pasienio tarnybą ir nedelsiant nušalinti nuo pareigų jos pirmininką Mykolą Litviną.

Be to, aktyvistai pasiūlė, kad Valstybinė pasienio tarnyba būtų tiesiogiai pavaldi Ukrainos prezidentui P. Porošenkai.

16.42 val. Granatsvaidis apšaudė tankų dalinį

Newsliga.net informuoja, kad Artemovske (Donecko sritis) granatsvaidis apšaudė tankų dalinį. Trys galingi sprogimai naktį iš šeštadienio į sekmadienį pažadino vietos gyventojus. Pranešama, kad jie buvo girdimi maždaug 3 val. nakties vietos laiku. Kol kas dėl šio incidento oficialių komentarų nepateikiama.

13.13 val. Nugriaudėjo sprogimas netoli Luhansko oro uosto

Anot naujienų agentūros „Unian“, šūviai ir sprogimai buvo girdimi šeštadienio rytą. Liudininkai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė, kad šeštadienio rytą teritorijoje, kurioje vykdoma antiteroristinė operacija, tęsiasi susišaudymai. Teroristai pasitelkę automatinius ginklus ir minosvaidžius, girdėti galingi sprogimai.

Apie netoli Luhansko oro uosto nugriaudėjusį galingą sprogimą skelbia naujienų agentūra „Unian“.

Separatistai Ukrainoje stato įtvirtinimus Snežne, Donecko srityje, praneša news.liga.net. Apie tai birželio 8 d., sekmadienį, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė specialaus „Azovo“ bataliono vadas Jaroslavas Gončiarovas. Jis rašo, kad ant stogų tyko snaiperiai, tarp postų kasami apkasai, aplink miestą pristatyta kulkosvaidžių ir savaeigių pabūklų.

Bataliono „Azov“ vadas taip pat pridūrė, kad šiąnakt, nuo 2 iki 3 val., keturių sunkvežimių KamAZ kolona, ta, kuri įvažiavo vakar, buvo nuvykusi į Rusijos miestelį Novaja Nadežda, kur paėmė apie 100 žmonių. „Pirminiais duomenimis, šis šimtas – kadriniai Rusijos kariškiai. Lydimi dviejų mūsų išdavikų šie keturi KamAZ'ai su rusų specnazuatvažiavo atgal į Snežnoje. Jų užduotis – diversijos“, – pažymėjo jis.

DELFI jau rašė, kad Donecko srityje, Snežne, 15 km nuo Rusijos pasienio posto, telkiasi separatistai.

Ukrainos politikas ir žurnalistas Olegas Lyaško socialiniame tinkle „Facebook“ rašė, kad separatistų iš viso – apie 300, dauguma jų – ne rusai. Jie apsistoję sporto mokykloje. Taip pat teigiama, kad kartu atvyko ir 5 šarvuočiai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.