Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos separatistai atsakė į P. Porošenkos pasiūlymus

BNS 2015.09.08 13:45

Prorusiški separatistai šeštadienį su panieka atmetė naujojo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos kalbas apie galimybę užbaigti šalį krečiantį konfliktą, rytų regione tęsiantis kautynėms.

Prorusiški separatistai šeštadienį su panieka atmetė naujojo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos kalbas apie galimybę užbaigti šalį krečiantį konfliktą, rytų regione tęsiantis kautynėms.

Per savo inauguracijos ceremoniją Kijeve P. Porošenka kreipėsi į sukilėlius, ragindamas sudėti ginklus, siūlydamas taikų dialogą ir suteikti amnestiją „tiems, kurių rankos nesuteptos krauju“.

Tačiau separatistų paskelbtos Donecko liaudies respublikos atstovas sakė naujienų agentūrai „Reuters“, kad kova bus tęsiama.

„Iš tikrųjų jie nori vienašališko nusiginklavimo ir kad mes pasiduotume. To niekada nebus, – įtakingas separatistų pareigūnas Fiodoras Berezinas sakė telefonu iš Donecko miesto. – Kol ukrainiečiai kariai yra mūsų teritorijoje, matau, kad Porošenka tenori pavergti.“

Po P. Porošenkos pergalės gegužės 25 dieną vykusiuose rinkimuose vyriausybinės pajėgos suintensyvino „antiteroristinę operaciją“ prieš prorusiškus separatistus šalies rytuose.

Sukilėliai priešinosi, paversdami dalį rytinio regiono karo zona. Penktadienį jie numušė vieną Ukrainos armijos lėktuvą ir nukovė vieną VRM specialiųjų pajėgų karį separatistų tvirtovėje – Slovjansko mieste, kurio gyventojai sakė, kad visą dieną tęsėsi bombardavimas.

Šeštadienį kautynės Slovjansko prieigose tęsėsi, o virš aplinkinių miškų matėsi kylantys dūmai.

Ant kelio, vedančio į tą miestą, išsirikiavo Ukrainos šarvuočiai ir kariniai sunkvežimiai. Kariai budėjo sargybos postuose už užtvarų iš betono blokų ir smėlio maišų, nutaikė kulkosvaidžius į automobilius ir autobusus, važiuojančius iš miesto.

Vokietija: naudoti karinę jėgą – atsargiai

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris (Frankas Valteris Šteinmejeris) šeštadienį paragino Ukrainos vyriausybę atsargiai naudoti karinę jėgą prieš prorusiškus separatistus šalies rytuose.

„Karinės operacijos rytų Ukrainoje rezultatai neturi suteikti daugiau paskatų separatistams“, – F.W. Steinmeieris sakė interviu laikraščiui „Tagesspiegel am Sonntag“, kurio ištraukos buvo paskelbtos šeštadienį, kai Kijeve buvo prisaikdintas naujas prezidentas.

Susiklosčius itin įtemptai padėčiai, būtų „protinga elgtis atsargiai, naudojant karinę jėgą, ir veikti proporcingai“, pridūrė ministras.

F.W. Steinmeieris taip pat pažymėjo, kad Rusijos elgesys per šį konfliktą „pastebimai pasikeitė“. Šis komentaras atrodo atspindinti naują Berlyno poziciją, jog tiek Kijevas, tiek Maskva yra atsakingi už krizės Ukrainoje deeskalavimą.

Vokietija ne kartą ragino Kremlių padėti stabilizuoti padėtį rytų Ukrainoje, krečiamoje priešpriešos tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų separatistų, nors Rusija kovą aneksavo kaimyninei šaliai priklausantį Krymo pusiasalį.

Naujasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka savo inauguracinėje kalboje šeštadienį pasiuntė ryžtingą žinią Rusijai, sakydamas, kad jo šalis niekada neatsisakys Krymo ir nekeis savo kurso, orientuoto į glaudesnius ryšius su Europa.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi