Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.09 16:37

Pabėgęs Irako viceprezidentas nuteistas mirties bausme pakariant

ELTA 2012.09.09 16:37

Irako teismas nuteisė pabėgusį šalies viceprezidentą Tariqą al-Hashemi mirties bausme pakariant už „mirties eskadronų“ organizavimą, skelbia „Reuters“, remdamasi teismo atstovais.

Irako teismas nuteisė pabėgusį šalies viceprezidentą Tariqą al-Hashemi mirties bausme pakariant už „mirties eskadronų“ organizavimą, skelbia „Reuters“, remdamasi teismo atstovais.

Sunitų politikas T. al-Hashemi gruodžio mėnesį paspruko iš Bagdado, nes šiitų atstovo ministro pirmininko Nuri al-Maliki vadovaujama vyriausybė jį apkaltino vadovavimu kovotojų būriams.

T. al-Hashemi pripažintas kaltu nužudžius advokatą ir brigados generolą. Teismo procesas, prasidėjęs gegužę, išnagrinėjo pirmąjį iš maždaug 150 viceprezidentui pateiktų kaltinimų.

Mirties bausme, be T. al-Hashemi, nuteistas ir jo sekretorius bei žentas Ahmedas Kahtanas.

Orderis sulaikyti T. al-Hashemi buvo išduotas dar 2011 m. gruodį. Būtent tada viceprezidentas pasislėpė Irako Kurdistane – regione, kuris faktiškai nėra pavaldus federalinei vyriausybei. Iš ten T. al-Hashemi nusigavo į Katarą. Šiuo metu, „Reuters“ duomenimis, slapstosi Turkijoje.

T. al-Hashemi ir asmens sargybiniai kaltinami planavę ir finansavę išpuolius Irake.

2012 m. balandį T. al-Hashemi ir jo apsaugininkai buvo apkaltinti nužudę šešis teisėjus ir daugybę kitų žmonių. Kaltinimai daugiausia grindžiami jo buvusių šalininkų parodymais.

Po mėnesio „Interpolas“ išdavė orderį sulaikyti Irako viceprezidentą dėl įtarimų prisidėjus prie teroro išpuolių. T. al-Hashemi kaltinimus neigia ir sako, kad jie politiškai motyvuoti. Jis atsisakė būti teisiamas Bagdade. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi