Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.09 13:44

Turtingiausias prancūzas prašo Belgijos pilietybės

ELTA 2012.09.09 13:44

Turtingiausias žmogus Prancūzijoje – verslininkas Bernard`as Arnault padavė prašymą dėl Belgijos pilietybės suteikimo, praneša AFP.

Turtingiausias žmogus Prancūzijoje – verslininkas Bernard`as Arnault padavė prašymą dėl Belgijos pilietybės suteikimo, praneša AFP.

Kaip rašo laikraštis „La Libre Belgique“, 63 metų kompanijos LVMH vadovas į Belgijos parlamentą kreipėsi praėjusią savaitę. Komisijos vadovas Georges Dallemagne`is pareiškė, kad milijardieriaus prašymas bus svarstomas įprasta bendrąja tvarka. Šiuo metu dėl Belgijos pilietybės suteikimo yra padavę prašymus apie 47 tūkst. žmonių.

Spauda sieja B. Arnault sprendimą su Paryžiaus planais įvesti 75 proc. mokestį už milijoną eurų viršijančias metines pajamas. Toks buvo vienas iš Prancūzijos prezidento Francois Hollande`o rinkimų kampanijos pažadų. Praėjusią savaitę žiniasklaida skelbė, kad valdžia mėgina iš dalies atsisakyti šio plano, pakeldama „lubas“ iki 2 mln. šeimos pajamų ir neįtraukdama pajamų, gaunamų iš kapitalo prieaugio.

Tačiau rugsėjo 7 dieną finansų ministras Pierre`as Moscovici patvirtino, kad pažadas bus iki galo įvykdytas – mokestis įtrauktas į 2013 m. biudžetą, kurio projektą vyriausybė rengiasi užbaigti jau šį mėnesį.

Nuolatinė B. Arnault gyvenamoji vieta – Paryžiuje, tačiau Briuselyje jis turi namą. Žurnalas „Forbes“ jo turtą įvertino 41 mlrd. eurų. Verslininkas – buvusio šalies prezidento Nicholas Sarkozy bendražygis.

B. Arnault jau ne pirmą kartą bėga iš Prancūzijos prie valdžios vairo stojus prezidentui socialistui: 1981 metais po Francois Mitterrand`o pergalės per prezidento rinkimus milijardierius trejus metus gyveno JAV ir sugrįžo į gimtinę tik tuomet, kai valdžia perėjo prie konservatyvesnio ekonomikos kurso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi