Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.06 12:36

A. Lukašenka pasirengęs bendradarbiauti su naujuoju Ukrainos prezidentu

BNS 2014.06.06 12:36

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė esantis pasiruošęs bendradarbiauti su naująja Ukrainos vadovybe.

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė esantis pasiruošęs bendradarbiauti su naująja Ukrainos vadovybe.

Prezidento spaudos tarnyba nurodė, kad A. Lukašenką šią poziciją išsakė per susitikimą su Rusijos Federacijos Tarybos – parlamento aukštųjų rūmų – pirmininke Valentina Matvijenko ir Rusijos regionų vadovais.

„Ukrainoje buvo išrinktas naujas prezidentas. Manau, mes bendradarbiausime su naujuoju prezidentu ir naująja vadovybe, nes ten gyvena mūsų žmonių“, – sakė Baltarusijos lyderis.

„Jie yra tokie patys žmonės kaip mes – tiesiog tie žmonės, malonūs ir darbštūs, atsidūrė tokioje padėtyje“, – pridūrė A. Lukašenka, turėdamas omenyje kaimyninę šalį krečiančius separatistinius neramumus, kuriuos, Vakarų nuomone, kursto Maskva.

„Aišku, galime pasakyti, kad neturime nieko bendra (su naująja Ukrainos vadovybe), bet tokiu atveju tik nukentės žmonės“, – aiškino prezidentas.

A. Lukašenka: Vakarų sankcijos „nesutraiškys“ Rusijos

Jis mano, kad Vakarų įvestos sankcijos Rusijai yra „absurdiškos“, ir priduria, jog pasauliui reikia papildomo „gravitacijos centro“, kad būtų atkurta daugiapolė sistema.

„Mums reikia papildomo gravitacijos centro, svarbaus stulpo, kuris sudarytų sąlygas mums galiausiai atkurti daugiapolį pasaulį. Pasaulyje negali būti tik vienas stulpas“, – sakė Baltarusijos lyderis, kurį citavo jo spaudos tarnyba.

„Tai taip pat yra mūsų pamatinė pozicija, kurios Vakarų šalys tikrai nemėgsta“, – sakė jis.

„Tačiau taip veikdami jie (Vakarų valstybės) daro visa, kad sudarytų mums sąlygas atsigauti ir kuo greičiau įgyti tvirtą atramą. Mes nežiūrėsime ta kryptimi, verčiau vystysime savo pačių žemę. Ir jūs greitai galėsite pamatyti mūsų pastangų rezultatus“, – sakė A. Lukašenka.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi