Pasaulyje

2014.06.06 19:15

Ukraina: pasienyje su Rusija per susirėmimus žuvo 15 sukilėlių

ELTA, 15min.lt, DELFI.lt 2014.06.06 19:15

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka teigė, kad pasienio perėjoje su Rusija per kariuomenės ir prorusiškų kovotojų susirėmimus žuvo 15 sukilėlių, skelbia AP.

Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka teigė, kad pasienio perėjoje su Rusija per kariuomenės ir prorusiškų kovotojų susirėmimus žuvo 15 sukilėlių, skelbia AP.

Kalbėdamas televizijos laidoje ketvirtadienio vakarą A. Heraščenka sakė, kad Ukrainos pasieniečiai susirėmė su ginkluotais vyrais, kurie atvykę sunkvežimiais ir pėstininkų kovos mašina iš Rusijos, bandė kirsti sieną Marynivkos kaime Ukrainos rytuose.

Pasak ministro patarėjo, iš Rusijos atvykusias pajėgas papildė apie šimtas sukilėlių iš Ukrainos pasienio pusės. Pranešama, kad sužeisti penki ukrainiečių kariai, nukauta 15 sukilėlių.

Ukrainos vyriausybės pajėgos jau ne vieną savaitę vykdo operacijas siekiant numalšinti prorusiškai nusiteikusių separatistų sukilimą rusakalbių regionuose šalies rytuose.

Kijevo vyriausybė tvirtina, kad neramumus kursto Maskva, kuri nepritaria provakarietiškam kursui. Be kita ko, Ukraina kaltina Rusiją, kad ši neva leidžia savanoriams kovotojams kirsti sieną į Ukrainą ir prisijungti prie kovų sukilėlių pusėje. Maskva šiuos kaltinimus neigia ir ragina Kijevą nutraukti karinę operaciją bei pradėti dialogą su separatistais.

19:15 val. Slovjanske numuštas ukrainiečių lėktuvas

Virš Slovjansko teroristai numušė Ukrainos lėktuvą AH-30. Apie tai socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė šio socialinio tinklo vartotojai.

16:36 val. Ukraina: prie Slovjansko – susišaudymas, yra aukų

Prie Slovjansko teroristams apšaudžius Ukrainos pajėgų įrengtą blokavimo postą, žuvo vienas milicijos pareigūnas, o dar du buvo sunkiai sužeisti, skelbia Ukrainos vidaus reikalų ministerijos atstovai, praneša news.liga.net.

14:06 val. Separatistų vadas: ukrainiečių pusėje kovoja lietuvių snaiperiai

„Luhansko liaudies respublikos“ vadovas Valerijus Bolotovas pranešė, kad ukrainiečių pusėje kovoja NATO snaiperiai, tarp jų – ir lietuviai. Jis pabrėžė, kad artimiausiu metu bus paviešinti tai patvirtinantys įrodymai.

12.09 val. Kramatorske separatistai savo štabą įrengė kūdikių namuose

Rytų Ukrainoje esančiame Kramatorske separatistai slepiasi kūdikių namuose, skelbia unian.net.

Apie tai informavo Antiteroristinės operacijos operatyvinės informavimo grupės vadovas Vladislavas Selezniovas. „Nustatyta, kad jų štabas įrengtas pirmame kūdikių namų aukšte, antrame aukšte – vaikai. Tokiu būdu jie, prisidengdami vaikais, apsisaugo nuo bausmės“, – socialiniame tinkle „Facebook“ informavo V. Selezniovas.

Jis teigė, kad Antiteroristinės operacijos metu jokiais atvejais nenaudojami ginklai prieš taikius gyventojus, nepuolami gyvenamieji namai, vaikų darželiai, mokyklos, ligoninės.

11.41 val. Sunaikintos dvi maištininkų bazės

Praėjusią naktį antiteroristinės operacijos oro pajėgos atliko keletą kovinių skrydžių. Šią žinią pranešė grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas, skelbia unian.net. D. Tymčuko teigimu, per oro antpuolius buvo sunaikintos dvi maištininkų bazės Luhansko srityje.

„Taip pat bendradarbiaujant su pasieniečiais užkirstas kelias maištininkų kolonos, kurią sudarė dešimt sunkvežimių ir vienas šarvuotis, mėginimui prasibrauti per valstybinę sieną iš Rusijos į Ukrainą“, – rašė D. Tymčukas.

Ukrainos aviacija sunaikino šarvuotį ir tris sunkvežimius su maištininkais, ant vieno jų buvo įtaisytas sunkusis kulkosvaidis NSV 12,7 „Utes“. „Likę maištininkai, apimti panikos, atsitraukė nuo sienos į Rusijos Federacijos teritorijos gilumą“, – pranešė D. Tymčukas.

Priminsime, kad anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Geraščenka įspėjo, kad karinės technikos kolonoms mėginant prasibrauti iš Rusijos į Ukrainą jos bus naikinamos iš oro.

11.37 val. Slovjanske girdėti sprogimai

Slovjanske penktadienį ryte vėl girdėti sprogimai, socialiniuose tinkluose praneša vietiniai gyventojai. „Galingi sprogimai Semionovkoje. Girdėti visame mieste“, – rašo vienas „Twitter“ tinklo naudotojas, kurį cituoja Unian.net.

Donecko srities valdžia paskelbė, kad iš Slovjansko, kur šiuo metu vyksta antiteroristinė operacija, evakuota 350 vaikų. 200 iš jų išsiųsti į vasaros stovyklą Odesos srityje, dar 150 – į vaikų stovyklą Charkive.