Pasaulyje

2014.10.10 16:36

Ukrainos aktyvistas: mes nelauksime, kol pas mus atvyks šakalai

DELFI.lt2014.10.10 16:36

„Mykolajivo liaudies pasipriešinimo būrio“ vadas Aleksandras Jancenas pareiškė, kad birželio 3 dieną tarp prorusiško mitingo dalyvių prie Memorialo didvyriams buvo čečėnų, praneša newsru.ua.

„Mykolajivo liaudies pasipriešinimo būrio“ vadas Aleksandras Jancenas pareiškė, kad birželio 3 dieną tarp prorusiško mitingo dalyvių prie Memorialo didvyriams buvo čečėnų, praneša newsru.ua.

Apie tai jis informavo pasitarimo dalyvius – Mykolajivo srities valstybinės administracijos pirmininką Nikolajų Romančuką ir visuomenininkus. A. Jancenas teigia, kad vienas čečėnas stengėsi įsiminti Ukrainos patriotų veidus.

„Dalyvavo čečėnai ir šviesiaplaukė rodė į mus pirštu, čečėnas linkčiojo ir kontroliavo kiekvieną iš mūsų. Jūs suprantate, kad ryt-poryt, juo labiau užvakar žadėjo, kad po savaitės suprasite, kas vyksta Slovjanske. Jūs suprantate, kad mes nesame elnių banda, mes nelauksime, kol pas mus atvyks šakalai. Mes vilkai. Mes turime ginti savo šeimas“, – pažymėjo A. Jancenas.

Po jo pasisakymo N. Romančukas visuomenininkų prašymu pakvietė į susitikimą miesto milicijos viršininką Valerijų Kobą bei merą Jurijų Granaturovą, kad jie paaiškintų minėtą incidentą.

V. Koba patikino, kad teisėsaugininkai kasdien budi stotyse bei tikrina pasus viešbučiuose. Atvykėlių iš Čečėnijos nepasitaikė.

Po šių žodžių aktyvistai užsiminė, kad jeigu milicija nepradės užkirtinėti kelio prorusiškiems mitingams, agresyviems Vladimiro Putino šalininkams surašydama protokolus dėl smulkaus chuliganizmo, tai iki savaitės pabaigos teisėsaugininkams ten jau nebus ką veikti.

V. Kobai visuomenininkai parodė nuotrauką, iš kurios matyti, kad prorusiškai nusiteikę žmonės savo akcijose naudojasi nepilnamečiais vaikais, kurie aprengiami sportiniais marškinėliais su numeriais ir trispalvėmis vėliavomis.

Priminsime, kad birželio 2 dieną Mykolajive proukrainietiškai nusiteikę aktyvistai išvaikė separatistus. Patriotai atėjo į antimaidaniečių susirinkimo vietą ir neleido jiems surengti renginio. Aktyvių veiksmų imtasi po neseno įvykio, kai dvi dešimtys žmonių su Georgijaus juostelėmis karinio oro uosto kontrolės poste priekaištavo kariams dėl dalyvavimo antiteroristinėje operacijoje, o vėliau užsipuolė mažą mergaitę, išėjusią iš karinio miestelio teritorijos, ir vaikui pareiškė, kad jos tėvas žudo žmones.


 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.