Pasaulyje

2012.09.08 10:56

Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija ragina ES griežtinti sankcijas Iranui

ELTA2012.09.08 10:56

Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija paragino likusias Europos Sąjungos (ES) valstybes nares skirti naujas sankcijas Iranui dėl branduolinės programos, informuoja BBC.

Didžioji Britanija, Prancūzija ir Vokietija paragino likusias Europos Sąjungos (ES) valstybes nares skirti naujas sankcijas Iranui dėl branduolinės programos, informuoja BBC.

Vokietijos užsienio reikalų ministras Guido Westerwelle sakė, kad Iranas per derybas neparodė konstruktyvių ketinimų ir kad reikia skubiai imtis veiksmų. Po neoficialaus susitikimo Kipre jam pritarė ir Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabius bei Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague.

Iranui dėl branduolinės programos jau taikoma daugybė sankcijų. JAV ir ES įtaria, kad Iranas kuria branduolinį ginklą, tačiau Teheranas tvirtina, kad branduolinė programa taiki.

Po trišalio susitikimo Patose (Kipras), kur vyko neoficialus ES užsienio reikalų ministrų susitikimas, G. Westerwelle sakė, kad reikia naujų sankcijų.

„Jei jie (Iranas) negrįš prie derybų stalo, tuomet tikriausiai reikėtų žengti kitą žingsnį. To imtis reikia ne kitais metais, mes kalbame apie ateinančias savaites“, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė Vokietijos diplomatijos vadovas.

Didžiosios Britanijos ministras W. Hague sakė, kad nuo liepos mėnesio taikomas draudimas importuoti Irano naftą į ES turėjo „didelį poveikį“. Jis pridūrė, kad reikia didinti Iranui daromą spaudimą bei griežtinti ir plėsti sankcijas.

Prancūzijos ministras L. Fabius pritarė, kad diplomatai atsidūrė aklavietėje ir sakė, kad ministrai per ateinančias savaites aptars galimas griežtesnes sankcijas.