Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.08 09:57

B. Obama ir M. Romney kovoja dėl rinkėjų

ELTA 2012.09.08 09:57

JAV prezidentas Barackas Obama ir jo varžovas Mittas Romney sakė rinkimų kalbas, kurių pagrindinė tema – neseniai paskelbti duomenys apie nedarbo lygį, skelbia BBC.

JAV prezidentas Barackas Obama ir jo varžovas Mittas Romney sakė rinkimų kalbas, kurių pagrindinė tema – neseniai paskelbti duomenys apie nedarbo lygį, skelbia BBC.

Abu kandidatai į prezidentus sakė kalbas Ajovos ir Naujojo Hampšyro valstijose. B. Obama pripažino, kad nedarbo lygis vis dar yra per aukštas, o M. Romney tvirtino, kad nesuveikė dabartinio prezidento politiniai sprendimai. Apklausos rodo, jog likus dviem mėnesiams iki rinkimų respublikonų ir demokratų kandidatus palaiko vienodas rinkėjų skaičius.

Penktadienį JAV statistikos biuro paskelbtoje ataskaitoje teigiama, kad rugpjūtį buvo sukurta 96 tūkst. darbo vietų – mažiau nei tikėtasi. Nedarbo lygis nuo 8,3 proc. sumažėjo iki 8,1 proc., bet tik todėl, kad daugiau žmonių liovėsi ieškoję darbo.

B. Obama pripažino, kad reikia greičiau sukurti daugiau darbo vietų, tuo tarpu M. Romney kritikavo B. Obamos ekonomikos politiką.

„Prezidentas sakė, kad šiuo metu nedarbas bus 5,4 proc., tačiau jis siekia maždaug 8 proc. Jei jo strategija būtų veikusi taip, kaip jis tikėjosi, šiuo metu papildomi devyni milijonai amerikiečių turėtų darbą. Šis prezidentas stengėsi, bet jis nesuprato, ko reikia, kad atsigautų ekonomika. O aš tai suprantu“, – kalbėjo M. Romnis.

B. Obama Naujojo Hampšyro valstijoje kalbėjo penktadienį ryte, o vakare sakė rinkimų kalbą Ajovoje. M. Romney dienotvarkė buvo atvirkštinė – ryte jis lankėsi Ajovos valstijoje, o vakare – Naujajame Hampšyre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi