Pasaulyje

2014.06.03 16:15

B. Obama ragina V. Putiną susitikti su išrinktuoju Ukrainos prezidentu

BNS2014.06.03 16:15

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną susitikti su naujuoju Ukrainos lyderiu Petro Porošenka.

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną susitikti su naujuoju Ukrainos lyderiu Petro Porošenka.

B. Obama pažymėjo, kad pasakytų tai tiesiai V.Putinui, jei su juo susitiktų šią savaitę Prancūzijoje, minint 70-ąsias sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje metines, ir taip pat paragino Rusijos lyderį pripažinti Ukrainos rinkimus „legitimiais“.

B. Obama pažymėjo, kad trečiadienį Varšuvoje jis susitiks su išrinktuoju Ukrainos prezidentu P. Porošenka, ir jam bus įdomu sužinoti, koks Jungtinių Valstijų požiūris į Rusiją bus „naudingas“ Kijevo vyriausybei.

JAV vadovas sakė, kad V.Putinas galėtų „susitikti su išrinktuoju Ukrainos prezidentu, pripažinti, kad rinkimai buvo legitimūs ir padėti palengvinti tokį dialogą Urkainos ir Rusijos pasienyje, kuris nuramintų padėtį“.

Jeigu V.Putinas būtų konstruktyvus, būtų įmanoma atkurti pasitikėjimą tarp Maskvos ir Vašingtono, kuris pakriko dėl krizės Ukrainoje, sakė B. Obama, vis tik nedėdamas daug vilčių į greitą santykių atšilimą.

„Būtų teisinga pasakyti, kad pasitikėjimo atkūrimas pareikalaus laiko“, – sakė B. Obama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.