Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.03 10:46

Po Ispanijos karaliaus pasitraukimo – protestai dėl referendumo

ELTA 2014.06.03 10:46

Dešimtys tūkstančių demonstrantų Ispanijoje karaliui Juanui Carlosui I atsisakius sosto išėjo į gatves reikalauti referendumo, kuris nuspręstų, ar išlaikyti šaliai monarchiją, ar įvesti respubliką, skelbia RT ir BBC.

Dešimtys tūkstančių demonstrantų Ispanijoje karaliui Juanui Carlosui I atsisakius sosto išėjo į gatves reikalauti referendumo, kuris nuspręstų, ar išlaikyti šaliai monarchiją, ar įvesti respubliką, skelbia RT ir BBC.

Didžiausia demonstracija Madrido Puerta del Sol aikštėje suvienijo prieš monarchiją nusistačiusius aktyvistus.

76-erių karaliui paskelbus apie sosto atsisakymą 46-erių sūnaus naudai, tūkstančiai ispanų išėjo į sostinės gatves. Ispanijos visuomeninis judėjimas 15-M pasiūlė surengti protestą ir pareikalauti monarchijos atsisakymo bei respublikos paskelbimo.

Demonstrantų teigimu, mažiausiai 20 tūkst. policijos pareigūnų buvo dislokuoti mieste tvarkai užtikrinti.

Praėjus kelioms minutėms po to, kai pirmadienio rytą karalius pranešė apie pasitraukimą, raginimai protestuoti išplito socialiniuose tinkluose daugiau nei 50-yje Ispanijos miestų.

Tūkstančiai demonstrantų nepriklausomybės nuo Ispanijos siekiančio Katalonijos regiono sostinėje Barselonoje taip pat išėjo į gatves reikalauti respublikos paskelbimo.

Tuo metu Ispanijos ministrų kabinetas ruošiasi aptarti karaliaus sosto atsisakymo bei sosto perdavimo princui Felipe proceso etapus.

Ministras pirmininkas Mariano Rajoy teigė, kad vyriausybės susitikime bus siekiama įvykdyti „konstitucines priemones“, kurios reikalingos sosto perdavimui.

Ispanijos konstitucijoje nėra tikslaus įstatymo, apibrėžiančio sosto atsisakymo ir perdavimo procedūrą, todėl ministrai turės aptarti specialų šiam procesui reikalingą įstatymą.

Tikėtina, kad Juano Carloso I sprendimą atsisakyti sosto lėmė skandalai, į kuriuos įsivėlė valdančiosios dinastijos nariai. Monarcho žentas – Palmos hercogas Inaki Urdangarinas – buvo apkaltintas finansinėmis machinacijomis. Į teismą buvo iškviesta monarcho duktė – princesė Kristina. Ji tapo pirmąja karališkosios šeimos nare, davusia teisme parodymus korupcijos byloje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi