Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Rusija leidžia kovotojams kirsti Ukrainos sieną, sako JAV

BNS 2015.09.08 13:45

Jungtinės Valstijos pirmadienį pareiškė, kad Rusija ir toliau remia prorusiškus sukilėlius Ukrainoje, nepaisydama JAV sankcijų, kuriomis Maskva yra baudžiama už kišimąsi į įvykius kaimyninėje šalyje.

Jungtinės Valstijos pirmadienį pareiškė, kad Rusija ir toliau remia prorusiškus sukilėlius Ukrainoje, nepaisydama JAV sankcijų, kuriomis Maskva yra baudžiama už kišimąsi į įvykius kaimyninėje šalyje.

„Yra įrodymų, kad Rusija ir toliau leidžia nekontroliuojamai judėti ginklams, lėšoms ir kovotojams per jos sienas, o prezidento (Vladimiro) Putino kiti veiksmai vis dar neaiškūs“, – sakė iždo sekretorius Jacobas Lew.

Pasak J. Lew, Jungtinės Valstijos, Tarptautinis valiutos fondas (TVF), Pasaulio bankas ir Didžiojo septyneto narės ieško bendro atsako šiai krizei ir galimybių suteikti finansinę ir techninę pagalbą Ukrainai.

„Mūsų tikslas – įvesti tam tikrus kaštus Rusijai už jos (įvykdytą) okupaciją ir mėginimą aneksuoti Krymą, taip pat sulaikyti Rusijos kariuomenės intervenciją į Ukrainą“, – nurodė jis, kaip minima iš anksto paruoštose pastabose renginiui Strateginių ir tarptautinių studijų centre.

Iždo departamento koordinuoti veiksmai – tikslinių sankcijų įvedimas, padarė „milžinišką spaudimą“ Rusijai ir maksimaliai sumažino jų šalutinį neigiamą poveikį JAV, Europos ir viso pasaulio ekonomikoms, sakė sekretorius.

Prezidentas Barackas Obama, pasak J. Lew, „suteikė mums įgaliojimus imtis dar galingesnių veiksmų, jeigu Rusija ir toliau rems ginkluotus separatistus rytinėje Ukrainoje“

Rusija tvirtina, kad nesiekia destabilizuoti padėties Ukrainoje ir reikalauja, kad Kijevas nutrauktų kariuomenės operaciją rytinėje šalies dalyje. Per susirėmimus šiame regione nuo balandžio 13 dienos jau žuvo beveik 200 žmonių – karių, sukilėlių ir taikių gyventojų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.