Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Prancūzijoje sulaikyti įtariamieji, susiję su žudynėmis Briuselio Žydų muziejuje

Prancūzijoje pirmadienį sulaikyti keli įtariamieji, manoma, susiję su žudynėmis Briuselio Žydų muziejuje Europos Parlamento rinkimų išvakarėse.

Prancūzijoje pirmadienį sulaikyti keli įtariamieji, manoma, susiję su žudynėmis Briuselio Žydų muziejuje Europos Parlamento rinkimų išvakarėse.

Prancūzijos vidaus reikalų ministras perspėja apie į Siriją vykstančių kovoti europiečių namo parsivežamą radikalizmą.

Dvidešimt devynerių Mehdi Nemmouche`as, įtariamas dėl dviejų žydų ir vienos prancūzės nužudymo Žydų muziejuje Briuselyje, buvo sulaikytas dar penktadienį pietų Prancūzijos Marselio mieste, o pirmadienį areštų banga – jau Paryžiuje. Prancūzijos vidaus reikalų ministras teigia, kad visi sulaikytieji įtariami buvusių džihadistų įtraukimu į tinklą, padedantį gabenti europiečius kovoms į Siriją. Už vadinamąją Irako ir Levanto islamo valstybę kovojo ir žmones Briuselyje sušaudęs M. Nemmouche`as, išvykęs kautis už Islamo kalifatą Sirijoje, praėjus vos trims savaitėms po paleidimo iš Prancūzijos kalėjimo, kuriame, manoma, ir išaugo jauno vyro simpatijos radikaliam karingam islamui.

Prancūzijos teisėsaugos duomenimis, panašių į M. Nemmouche`ą – Sirijoje su Basharu Al-Assadu besikaunančių Prancūzijos piliečių – šiuo metu gali būti iki 800.

Žudynės Briuselyje prancūzams iškėlė nemalonius prisiminimus apie alžyriečių kilmės prancūzo įvykdytas žudynes žydų mokykloje pietvakarių Prancūzijoje 2012 m., o panašūs radikalių islamistų kruvini išpuoliai pačioje Prancūzijoje, manoma, kelia radikalios dešinės politikų populiarumą ir lemia vis augantį pasitikėjimą antiislamistine ir prieš Europos Sąjungą pasisakančia, bet Vladimiro Putino režimui smarkiai prijaučiančia Marine Le Pen partija „Nacionalinis frontas“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi