Pasaulyje

2014.06.03 09:13

R. Kadyrovas: 74 tūkst. čečėnų pasiruošę daryti tvarką Ukrainoje

DELFI.lt 2014.06.03 09:13

Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas skelbia, jog jam tenka tramdyti dešimtis tūkstančių savanorių, kurie norėtų vykti į Ukrainą, skelbia news.liga.net.

Čečėnijos prezidentas Ramzanas Kadyrovas skelbia, jog jam tenka tramdyti dešimtis tūkstančių savanorių, kurie norėtų vykti į Ukrainą, skelbia news.liga.net.

Čečėnijos Respublikos vadovas R. Kadyrovas, esant reikalui, yra pasirengęs pasiųsti į Ukrainą – „tvarkai įvesti“ – net 74 tūkst. Čečėnijos gyventojų.

Tokią nuomonę jis išsakė per interviu Rusijos televizijos kanalui REN TV.

„Aš jums oficialiai sakau: ten (į Ukrainą) čečėnų nesiunčiau. Jeigu bus gautas įsakymas, tai pasirengę savanoriai – 74 tūkst. čečėnų – vyks į Ukrainos teritoriją ir darys tvarką“, – pareiškė R. Kadyrovas.

Anot Čečėnijos prezidento, minėtuosius savanorius tenka „tramdyti“.

„Jeigu nebandytume jų sulaikyti, ten jų būtų ne 14, o 4000. Karas yra čečėnų kraujyje, jiems tai patinka“, – sako R. Kadyrovas.

Čečėnijos prezidentas tvirtina, jog šiuo metu Ukrainos Donecko srityje yra apie 14 čečėnų, iš jų vienas žuvo, keturi prie oro uosto buvo sužeisti.

„Jie – paprasti savanoriai, atvyko savo noru, juos atvedė širdis. Aišku, aš jų nesiunčiau. Jeigu būčiau siuntęs, būčiau apie tai pranešęs visam pasauliui“, – teigia R. Kadyrovas.

„Kodėl turėčiau juos siųsti į Donecką, jeigu priešai yra Kijeve?“ – pridūrė R. Kadyrovas.

Kaip jau buvo skelbta, teroristų batalionas „Vostok“ talkina „Donecko liaudies respublikos“ teroristams.