Pasaulyje

2014.06.02 17:22

Bombarduotas Luhansko apskrities administracijos pastatas

DELFI.lt, 15min.lt2014.06.02 17:22

Bombarduojant Luhansko apskrities administracijos pastatą žuvo penki žmonės, pranešė prorusiški sukilėliai.  

 

  Bombarduojant Luhansko apskrities administracijos pastatą žuvo penki žmonės, pranešė prorusiški sukilėliai.   Kaip sakė informacinio centro „Pietryčių frontas“ vadovas Konstantinas Knyrinas naujienų agentūrai „Interfax“, sviedinys pataikė į apskrities administracijos pastato ketvirtą aukštą.   „Bomba praktiškai visiškai sugriovė ketvirtą aukštą, – sakė jis.- Penki žmonės žuvo, sužeista daug taikių gyventojų“.   Sprogimas Luhansko apskrities administracijos pastatą sudrebino maždaug 15 val. vietos laiku. Pastato trečiajame aukšte esančioje sienoje atsidaro skylė, iš kurios veržėsi dūmai, pranešama tinklalapyje segodnia.ua.   Miesto gyventojai pamanė, kad prasidėjo aviacijos ataka ir suskubo evakuotis iš netoli sprogimo vietos esančių miesto gatvių.   Tuo tarpu Ukrainos pajėgos pranešė, kad aviacijos pajėgos tuo metu vykdė operaciją visai kitame rajone.   „Apskrities administracijoje įvyko nesankcionuotas sprogimas, kurio galima priežastis – netinkamas elgesys su ginklais ir sprogstamomis medžiagomis. Kariuomenės aviacija ten nedirbo ir buvo visai kitame rajone“, – pranešė antiteroristinės operacijos atstovas Oleksis Dmytraškovskis leidiniui „Segodnia“.   Neoficialiais duomenimis, per sprogimą nukentėjo keletas žmonių, skelbia „Segodnia“.   „Vienas (žmogus) žuvo, keletas buvo sužeisti. Į apskrities administracijos pastatą važiuoja greitosios pagalbos automobiliai“, – sakė šaltinis.   Rusijos televizijos kanalas „Rossija 24“, savo ruožtu, pranešė kad Luhanske per mūšį, prasidėjusį 3 val. pirmadienį, žuvo nuo penkių iki aštuonių žmonių, mažiausiai 10 sužeista. Sužeistieji išvesti. Vietiniai savanoriai, taip Rusijos žiniasklaida vadina separatistų kovotojus, stengiasi užimti vieną pasienio postą.   Ši televizija dar nurodo, kad aukų yra ir dėl bombardavimo iš Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvų. Pasak „Rossija 24“ korespondento, bombarduota iš lėktuvo Su-25. Sužeisti mažiausiai penki, yra sužeistųjų. „Visas smūgis teko trečiajam aukštui“, – sakė korespondentas.   Anksčiau apie tai, kad Ukrainos pajėgos pradėjo bombarduoti Luhanską, pranešė šios srities separatistų kovotojai.   „Ukrainos bombonešis numetė į miesto centrą bombą, kuri sprogo greta Luhansko srities administracijos pastato, kuriame yra įsikūrę vadinamosios Luhansko liaudies respublikos vadovybė. Yra daugybė aukų tarp savanorių ir taikių gyventojų“, – sakė naujienų agentūrai „Interfax“ separatistų štabo atstovas.   „Interfax“ reporteris nurodo, kad šiame pastate yra didelis gaisras. Greta pastato stovi daug greitosios pagalbos ir ugniagesių mašinų.   Tuo tarpu unian.net tinklalapyje pranešama, kad Luhansko teroristai mėgino numušti Ukrainos lėktuvą, bet pataikė į administracijos pastatą. „Šovė iš PZRK (nešiojamojo zenitinio raketinio komplekso) ir pataikė į vadinamąją šiluminę gaudyklę“, – sakė vienas mačiusiųjų. Anot BBC šaltinio, kažkoks sviedinys pataikė į oro kondicionavimo sistemą.

15.23 val. Donecko separatistų administracija apšaudyta iš granatsvaidžio

Rytų Ukrainos separatistų įkurtos Donecko regiono administracijos pastatas buvo apšaudytas iš granatsvaidžio.

„Remiantis preliminaria informacija, asmenys pastatą apšaudė iš pravažiuojančios mašinos. Neatmetame galimybės, jog šaudyta iš priešais esančio namo. Greičiausiai buvo panaudotas granatsvaidis“, – spaudai sakė separatistų atstovai.

Incidento metu niekas nenukentėjo, užtaisas apgadino beveik metro storumo pastato sieną.

Kas užpuolė separatistų administraciją, kol kas nežinoma.

14.55  val. Ukrainos rytuose per įnirtingą susirėmimą žuvo penki sukilėliai
 
Ukrainos pajėgos pirmadienį nukovė bent penkis sukilėlius, atremdamos apie 500 prorusiškų ginkluotų separatistų ataką, kurios taikiniu tapo valstybės sienos apsaugos tarnybos stovykla neramiame rytiniame regione, pranešė Kijevo pareigūnai.
 
Pasienio apsaugos tarnyba nurodė, kad septyni jos pasieniečiai buvo sužeisti, kai „apie 500 teroristų“ atakavo vieną iš jos dalinių prie pramonės miesto Luhansko.
 
Sukilėliai „naudoja ne vien minosvaidžius, granatsvaidžius ir kulkosvaidžius, bet ir šaudo iš gyvenamųjų namų ir nuo pastatų stogų, naudodami civilius kaip gyvuosius taikinius“, – sakoma tarnybos pranešime.
 
Ukrainos vyriausybinių pajėgų vykdomos „antiteroristinės operacijos“ atstovas sakė, kad pasieniečiams į pagalbą galiausiai buvo pasiųsta aviacija – naikintuvai sunaikino „dvi kovotojų minosvaidžių grupes“.
 
„Kai lėktuvai grįžo į bazę, gavome informacijos, kad kautynės aplink pasieniečių dalinį Luhanske atsinaujino“, – Vladyslavas Selezniovas sakė Kijevo televizijai ICTV.

13.09 val. Pasieniečiai ginasi aidant Ukrainos himnui, teroristai slepiasi už civilių

Ukrainos sienos apsaugos tarnyba pranešė, kad 11 val. pasieniečius Luhanske puldinėjo apie 500 teroristų. „Puldami jie naudoja ne tik kulkosvaidžiais, granatsvaidžiais ir automatais, bet ir mėgstamiausia rusų taktika – jie šaudo į pasieniečius iš gyvenamųjų namų, nuo namų stogų, o civiliai naudojami kaip gyvieji skydai“, – rašoma pranešime.

10.35 val. Pastiprinimas dar tik žadamas

Žurnalistas Serhijus Ivanovas savo „Facebook“ paskyroje pranešė, kad pasieniečiai vis dar nesulaukia pastiprinimo. Praskrido tik vienas naikintuvas, tačiau jis negalėjo atidengti ugnies, nes teroristai slepiasi už civilių.

Anot jo, pasieniečiai, nors ir apsupti kelių šimtų teroristų, pasiduoti net neketina. Jie sugiedojo Ukrainos himną ir toliau kovoja su užpuolikais. Pasak S. Ivanovo šaltinių, Ukrainos ginkluotosios pajėgos pažadėjo atsiųsti pastiprinimą.

08.40 val. Separatistai jau keturis kartus puolė Ukrainos Luhansko pasienio padalinio administraciją.

Tarp kariškių yra sužeistų. Padėti pasieniečiams išsiųstas naikintuvas.

Organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas pranešė, kad Luhanske buvo sužeisti 7 pasieniečiai.

Kiek yra sužeistų ar nukautų teroristų – nežinoma. „Teroristai nuolat sulaukia palaikymo, šiuo metu iš viso jų yra 500“, – skelbia D. Tymčukas.

Naikintuvas paleisti ugnies negali

Apie 00.30 valandą prie Luhansko pasienio padalinio administracijos privažiavo apie šimtas ginkluotų asmenų, kurie netrukus pasieniečius apsupo.

Kaip pranešė Pasienio tarnybos spaudos tarnyba, pirmasis puolimas naudojant automatus ir granatsvaidžius prasidėjo apie 4 valandą ir truko 40 minučių. Pasieniečiai jį sėkmingai atrėmė.

Po perdislokavimo užpuolikai ataką atnaujino. Šį kartą buvo puolama iš vieno daugiaaukščio langų, į pasieniečius šaudė snaiperiai. Antroji ir trečioji puolimo bangos taip pat buvo atremtos.

Užpuolikų buvo apie du šimtai žmonių. Pasieniečiai apie puolimą informavo kitus padalinius ir antiteroristinės operacijos štabą. Pasieniečiams padėti buvo išsiųstas naikintuvas, tačiau mieste jis paleisti ugnies negalėjo.

Priminsime, kad Valstybės sienos tarnybos vadovas Nikolajus Litvinas pareiškė, jog Donecko ir Luhansko srityse nėra valstybinės valdžios, teisėsaugos ar gynybos institucijų, todėl tik pasienio tarnyba saugo ir gina sieną.

„Kiekvieną naktį pas mus vyksta susidūrimai su samdytomis pajėgomis, banditais, separatistais, kurie bando kirsti sieną ir blokuoja mūsų dalinius, kontrolės punktus, puola mūsų pasieniečių būrius“, – pažymėjo N. Litvinas.

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt