Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.02 07:57

NATO Parlamentinė Asamblėja Vilniuje: Rusija turi sumokėti didelę kainą už agresiją Ukrainoje

15min.lt 2014.06.02 07:57

NATO sąjungininkai turi užtikrinti, kad Rusija sumokėtų didelę kainą už situacijos Ukrainoje destabilizavimą ir Krymo aneksiją, o finansinė ir materialinė parama Kijevui turi būti sparčiai didinama, teigiama sekmadienį Vilniuje priimtame ataskaitos projekte.

NATO sąjungininkai turi užtikrinti, kad Rusija sumokėtų didelę kainą už situacijos Ukrainoje destabilizavimą ir Krymo aneksiją, o finansinė ir materialinė parama Kijevui turi būti sparčiai didinama, teigiama sekmadienį Vilniuje priimtame ataskaitos projekte.

„Agresorius turės sumokėti didelę kainą, jeigu ir toliau grasins Ukrainos suverenumui. Reikia skelbti griežtas sankcijas iki tol, kol Maskva imsis žingsnių, siekdama deeskaluoti situaciją ir grąžinti okupuotą Krymą“, – NATO PA interneto svetainėje cituojamas ataskaitos autorius Lenkijos parlamentaras Witoldas Waszczykowskis.

„Besitęsiantis konfliktas ne tik kelia grėsmę Ukrainos ateičiai, jis taip pat kenkia mūsų patikimumui. Mūsų atsakomybė – stovėti kartu su Ukrainos žmonėmis ir suteikti jiems stiprią politinę ir ekonominę paramą“, – jis sakė Vilniuje NATO Parlamentinės Asamblėjos susitikime.

W. Waszczykowskis paragino Europos Sąjungą suteikti Ukrainai narystės perspektyvą ir kartu su ja dirbti siekiant sumažinti Europos energetinę priklausomybę nuo Rusijos. Tačiau jis pažymėjo, kad ES nėra pasirengusi stoti prieš tuos, kurie mąsto ne „teisinga-neteisinga“ kategorijomis, o kategorijomis „stiprus-silpnas“.

Lenkijos parlamentaras teigė, kad NATO turi sustiprinti savo pajėgas rytiniame aljanso pasienyje. „Būtina peržiūrėti mūsų politiką, kuri iki šiol neleido NATO Centrinėje ir Rytų Europoje dislokuoti adekvačių pajėgumų“, – sakė jis.

Ukrainietis žurnalistas: Rusijai nepatiko, kad Ukraina virsta normalia valstybe

Ukrainos žurnalistas Vitalijus Portnikovas Vilniuje teigė, kad Ukrainos gyventojai turi būti išlaisvinti nuo propagandos, kurią jiems pumpuoja užsienio žiniasklaida. Jis pažymėjo, kad iki 2014-ųjų vasario šalyje buvo ne tikra valdžia, o tik valstybės įstaigų imitacijos. Rusija pradėjo savo agresiją, kai suprato, kad Ukraina pagaliau virsta nepriklausoma valstybe.

Žurnalistas pabrėžė, kad naujos valstybės kūrime turi dalyvauti visi piliečiai – įskaitant ir Rytų Ukrainos gyventojus, kurie skundžiasi, kad jų balsai negirdimi – ir procesas turi vykti be užsienio jėgų kišimosi.

NATO Parlamentinė Asamblėja (NATO PA) penktadienį Vilniuje priėmė deklaraciją „Dėl paramos Ukrainai“, kurioje išreiškė solidarumą su savo šalies nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą ginančiais Ukrainos žmonėmis ir nurodė Rusijai nedelsiant nutraukti kišimąsi į Ukrainos vidaus reikalus bei įsitraukti į tiesioginį dialogą su naujai išrinktu Ukrainos prezidentu ir vyriausybe.

Į visą savaitgalį trukusią NATO PA pavasario sesiją Vilniuje kurią susirinko per 600 dalyvių – parlamentarų iš 28 NATO valstybių narių, NATO PA asocijuotų narių, regioninių partnerių, delegacijų iš Europos Parlamento, įvairių tarptautinių organizacijų atstovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi