Naujienų srautas

Pasaulyje2014.06.02 10:28

ES nesutaria, kas bus Europos Komisijos pirmininkas

Britanijos premjeras perspėjo, kad Jungtinė Karalystė gali pasitraukti iš Europos Sąjungos, jeigu Europos Komisijos pirmininku taps buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude`as Junckeras, rašo Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“.

Britanijos premjeras perspėjo, kad Jungtinė Karalystė gali pasitraukti iš Europos Sąjungos, jeigu Europos Komisijos pirmininku taps buvęs Liuksemburgo premjeras Jeanas Claude`as Junckeras, rašo Vokietijos žurnalas „Der Spiegel“.

Kiti Vokietijos leidiniai skelbia, kad Davidą Cameroną palaiko Prancūzijos prezidentas Francois Hollande`as, siekiantis, kad Europos Komisijai vadovautų prancūzas.

D. Camerono nuomone, 9-ojo dešimtmečio „figūra“ negalės išspręsti bloko problemų, kurios laukia per artimiausius penkerius metus, todėl  reikia reformatoriaus. Tokią jo nuomonę cituoja Vokietijos spauda, remdamasi Europos Viršūnių susitikimo praėjusią savaitę šaltiniais.

D. Cameronas jau yra pažadėjęs 2017 m. surengti referendumą dėl Didžiosios Britanijos narystės ES. Teigiama, kad D. Cameronas Vokietijos kanclerę perspėjo, jog, išrinkus J. C. Junckerą, britų vyriausybė taip susvyruotų, kad referendumas – likti Britanijai ar ne Europos Sąjungoje taptų neišvengiamas.

Londoną palaiko Paryžius. F. Hollande`o nuomone, reikia reformatoriaus, geriausia – prancūzo, nes J. C. Junckero išrinkimas tik sustiprintų euroskeptikų, kurie jau sustiprino pozicijas per Europos Parlamento rinkimus, nuotaikas.

Buvęs Liuksemburgo premjeras smūgių nepaiso, sako esąs tikras, kad bus pasirinktas Europos Komisijos pirmininku dar iki liepos vidurio: „Ponios Merkel pozicija labai aiški. Galite netikėti, bet taip yra.“

Be to, J. C. Junkeras per artimiausias kelias savaites žada suburti ir daugiau šalininkų.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel teigia, kad Europos Liaudies partija, kurios kandidatas yra J. C. Junckeras, – stipriausia politinė jėga Europos Parlamente, todėl jis ir turi tapti Europos Komisijos pirmininku.

J. C. Junckeras – ilgiausiai Europoje premjeru buvęs lyderis. Liuksemburgo vyriausybei jis vadovavo net 19 metų, kol pernai pralaimėjo visuotinius rinkimus. Ilgus metus jis vadovavo euro zonai, tvirtai remia federalinę Europos valstybę. Briuselio šaltiniai sako, kad asmeninius sprendimus lyderiai turi priimti prieš vasaros pertrauką. Europos Komisijos prezidentą pasirinks viršūnės, o tvirtins Europos Parlamentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi