Pasaulyje

2014.06.02 21:00

Indonezijoje išsiveržusio ugnikalnio pelenai paralyžiavo oro uostą Australijoje

BNS 2014.06.02 21:00

Skrydžiai į šiaurinį Australijos miestą Darviną ir iš jo, taip pat kai kurie skrydžiai į Balio salą buvo atšaukti šeštadienį, kai vienas Indonezijos ugnikalnis išmetė didelį pelenų debesį.

Skrydžiai į šiaurinį Australijos miestą Darviną ir iš jo, taip pat kai kurie skrydžiai į Balio salą buvo atšaukti šeštadienį, kai vienas Indonezijos ugnikalnis išmetė didelį pelenų debesį.

Indonezijoje stūksančio Sanging Apio ugnikalnio išsiveržimas prasidėjo penktadienį, o jo spjaudomi pelenai nuslinko į pietus, Australijos link. Dėl šios priežasties oro bendrovės „Qantas“, „Jetstar“ ir „Virgin Australia“ atšaukė skrydžius į Darviną ir iš jo.

„Ugnikalnis toliau veržiasi“, – Darvine įsikūrusio Meteorologijos biuro Vulkaninių pelenų rekomendacinio centro pareigūnas Timas Birchas sakė naujienų agentūrai AFP.

T. Birchas nurodė, kad vienas pelenų šleifas trikdo skrydžius šiaurės Australijoje ir Darvine. Prognozuojama, kad jis išsilaikys dar bent 18 valandų.

Kitas debesys nuslinko virš vidurio Australijos ir gali sutrikdyti skrydžius virš žemyno. Tuo tarpu trečiasis tvyrojo už maždaug 100 kilometrų nuo Denpasaro oro uosto Balyje, priklausančiame Indonezijai.

„Visi minėtieji debesys paveiks aviaciją“, – pažymėjo T. Birchas.

„Virgin Australia“ šeštadienio vakarą atšaukė skrydžius į Denpasaro oro uostą. Tokį patį sprendimą priėmė „Qantas“ dukterinė bendrovė „Jetstar“.

Australijos vicepremjeras Warrenas Trussas sakė, kad gali praeiti kelios dienos, kol bus atkurtas įprastas skrydžių ritmas Australijoje.

„Nelygu, koks bus vėjas arba kitos orų sąlygos, pelenai artimiausiomis dienomis gali potencialiai sutrikdyti skrydžius į kitus oro uostus ir iš jų, įskaitant Brisbaną, – aiškino jis. – Tai šiuo metu nuodugniai vertinama.“

Kaip pranešama, aviacijos tarnyba „Airservices Australia“ nukreipia tarptautinius skrydžius, kad būtų aplenkiamas pelenų debesis.

Australijos aviacijos pareigūnai rekomenduoja neskraidyti erdvėje, kur tvyro matomi vulkaninių pelenų debesys, nes smulkios jų dalelės kelia pavojų orlaivių varikliams.

Darvino tarptautinio oro uosto atstovė sakė transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“ (ABC), kad nežinoma, kada skrydžiai bus atnaujinti.

„Kol kas tik spėliojama ... Galiu pasakyti, kad slinkdami pelenai sklaidosi, todėl gali būti gerų žinių rytojui, – sakė ji. – Tačiau, atsižvelgiant į ankstesnę patirtį, tai paprastai užtrunka parą.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.