Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Donecko gatvėse prasidėjo intensyvūs susirėmimai

15min.lt, BNS 2015.09.08 13:45

Įvairiose Donecko vietose prasidėjo susirėmimai tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų kovotojų, skelbia unian.net.

Įvairiose Donecko vietose prasidėjo susirėmimai tarp Ukrainos kariuomenės ir prorusiškų kovotojų, skelbia unian.net.

Pranešama, kad sprogimų ir šaudymų garsai girdėti įvairiuose Donecko priemiesčiuose, o taip pat prie oro uosto.

Intensyvus susišaudymas – ir prie futbolo klubo „Šachtar“ treniruočių bazės. Ukrainos kariuomenė į orą pakėlė sraigtasparnį.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį intensyvi kova vyko ir Slovjanske. Kai kurie žmonės pradėti evakuoti iš šio miesto, daugelis jų vyksta į Charkovą.

Tuo metu Luhansko pasieniečiai Djakovo poste atsilaikė prieš smogikų išpuolį, bet trys kariai buvo sužeisti, pranešė Ukrainos valstybinė pasienio tarnyba.

„Pasieniečiai atmušė naktinę ataką prieš Djakovo pasienio tarnybos skyrių“, – sakoma tarnybos pranešime.

„Apie 80 užpuolikų panaudojo minosvaidžius, granatsvaidžius ir šaunamuosius ginklus, dirbo snaiperiai; į dalinį paleista 50 minosvaidžio šūvių, – nurodoma pranešime. – Pasieniečiai atsakė kaunamuoju šaudymu; jiems paremti buvo nukreiptas motomanevrinių grupių rezervas..., taip pat lėktuvas SU-27“.

Per šį mūšį buvo sužeisti trys kariai, vienas jų kontuzytas.

Smogikai buvo priversti atsitraukti nuo pasienio dalinių.

Slovjanske separatistai mėgina prasiveržti iš Ukrainos vyriausybinių pajėgų žiedo

Prorusiški kovotojai praėjusią naktį apšaudė Ukrainos vyriausybinių pajėgų postus rytinio Slovjansko miesto prieigose, bet atsakomoji ugnis privertė juos išsisklaidyti, šeštadienį pranešė antiteroristinės operacijos (ATO) informacinės grupės vadovas Vladyslavas Selezniovas.

„Kovotojai nenutraukia pastangų ištrūkti iš ATO pajėgų užblokuoto Slovjansko miesto. Praėjusią naktį Ukrainos jėgos struktūrų užtveriamieji postai dukart buvo apšaudyti kovotojų, šaudyta ir iš minosvaidžių. Užpuolikai išsklaidyti atsakomąja ugnimi“, – V.Selezniovas parašė socialiniame tinkle „Facebook“.

Reikalavo pripažinti „respublikas“

Tuo metu Ukrainos rytiniame Donecko mieste vadinamosios Donecko liaudies respublikos lyderiai šeštadienį surengtame mitinge siūlė provakarietiškai Kijevo vyriausybei derybas – su sąlyga, kad bus pripažinti vienašališkai paskelbti separatistiniai dariniai ir iš jų bus išvestos vyriausybinės pajėgos.

„Dialogą su Kijevo valdžia vesime tik tuo atveju, jeigu bus pripažinta Donecko ir Luhansko respublikų nepriklausomybė ir iš tų teritorijų bus išvesta Ukrainos kariuomenė“, – sakė vadinamasis Donecko liaudies respublikos premjeras Aleksandras Borodajus.

Vidurdienį vietos (ir Lietuvos) laiku Donecko centrinėje Lenino aikštėje susirinko apie 500 separatistų šalininkų, kurie prie Lenino paminklo nešė Donecko liaudies respublikos, Sovietų Sąjungos ir Rusijos vėliavas.

Kaip praneša naujienų agentūra „Interfax“, aikštėje budėjo sustiprintos milicijos pajėgos ir greitosios pagalbos automobilis. Aplink aikštę taip pat buvo surengta Maskvos patriarchatui priklausančių cerkvių parapijiečių religinė procesija, per kurią tikintieji nešė ikonas ir kryžius, ant kurių buvo užrištos dryžuotos vadinamosios Georgijaus juostelės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi