Pasaulyje

2014.05.30 18:23

Rusija kaltina Ukrainą Ženevos konvencijos pažeidimu

BNS 2014.05.30 18:23

Rusija penktadienį apkaltino Kijevo ginkluotąsias pajėgas Ženevos ketvirtosios konvencijos dėl civilių apsaugos karo metu pažeidimu, kovoje su prorusiškais sukilėliais.

Rusija penktadienį apkaltino Kijevo ginkluotąsias pajėgas Ženevos ketvirtosios konvencijos dėl civilių apsaugos karo metu pažeidimu, kovoje su prorusiškais sukilėliais.

Rusijos Tyrimų komitetas (TK), kurio funkcijos atitinka JAV FTB vaidmenį, savo pareiškime nurodo, kad pradėta baudžiamoji byla Ukrainos jėgos struktūrų pareigūnams ir Nacionalinės gvardijos atstovams pagal Rusijos federacijos Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl draudžiamų karo veiksmų Donbaso miestuose.

„Iškelta baudžiamoji byla kol kas nenustatytiems Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariams, taip pat asmenims iš Ukrainos nacionalinės gvardijos ir organizacijos „Pravyj sektor“ dėl Slovjansko, Kramatorsko, Donecko, Mariupolio miestų ir kitų gyvenviečių apšaudymo pagal RF BK 356 straipsnį (draudžiamų kariavimo priemonių ir metodų panaudojimas)“, – sakė Tyrimų komiteto atstovas Vladimiras Markinas.

Anot Rusijos TK, „šaudydami į miestus ir gyvenvietes, pažeisdami 1949 metų rugpjūčio 12 d. Ženevos konvenciją „Dėl civilių apsaugos karo metu“, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų kariai, asmenys iš Ukrainos nacionalinės gvardijos ir „Pravyj sektor“ sąmoningai, siekdami žudyti taikius gyventojus panaudojo ginklus, artileriją, aviaciją, taip pat ir su Jungtinių Tautų Organizacijos simbolika, šarvuotą ginkluotę ir techniką“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.