Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.30 12:15

P. Porošenka nurodė L. Linkevičiui Asociacijos sutarties pasirašymo terminą

DELFI.lt 2014.05.30 12:15

Naujasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui sakė, jog birželio pradžioje Kijeve bus pasirašyta laisvosios prekybos sutartis su Europos Sąjunga (ES). Tai skelbia euobserver.com.

Naujasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka Lietuvos užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui sakė, jog birželio pradžioje Kijeve bus pasirašyta laisvosios prekybos sutartis su Europos Sąjunga (ES). Tai skelbia euobserver.com.

„Jis [P. Porošenka] pasiryžęs tesėti prieš rinkimus duotus pažadus ir kuo greičiau pasirašyti sutartį, greičiausiai iš karto po inauguracijos birželio pradžioje, jis norėtų sutartį pasirašyti Kijeve“, – ketvirtadienį, gegužės 29 dieną, „Euobserver“ sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Kalbant apie pasirengimą pasirašyti sutartį, gandai apie delsimą tai padaryti yra neteisingi... Aš esu tuo įsitikinęs“, – pridūrė L. Linkevičius.

Praeitą sekmadienį vykusiuose Ukrainos prezidento rinkimuose už P. Porošenką balsavo 55 proc. rinkėjų, inauguracija planuojama birželio 7 dieną.

Po pergalės rinkimuose išrinktasis Ukrainos prezidentas kalbėjo apie „asociacijos sutarties“ su ES įgyvendinimą ir „Ukrainos siekių Europoje“ virsmą tikrovę.

Tikslios datos ir vietos, kada ir kur galėtų būti pasirašyta Išsamaus ir visapusiško laisvosios prekybos susitarimo (DCFTA) sutartis, jis neįvardijo, tad imta nerimauti, jog naujasis Ukrainos vadovas ją išmainys į susitarimą su Rusija.

L. Linkevičius – pirmasis aukšto rango ES politikas, apsilankęs Ukrainoje po šalies prezidento rinkimų – su „EUobserver“ kalbėjosi tą pačią dieną, kai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Baltarusijos bei Kazachstano lyderiai pasirašė sutartį dėl Eurazijos Ekonomikos Sąjungos įkūrimo 2015 metais.

Ukraina taip pat turėjo tapti šio naujojo bloko kertiniu akmeniu.
Jeigu Ukraina pasirašys DCFTA sutartį, ji galės išsaugoti laisvosios prekybos sąlygas su Rusija, tačiau teisiškai bus įpareigota laikytis toliau nuo Eurazijos Sąjungos.

Ketvirtadienį Astanoje V. Putinas pareiškė: „Jie bando mums priklijuoti etiketę – etiketę, jog siekiame atkurti imperiją, Sovietų Sąjungą, priversti kitus paklusti. Taip iš tikrųjų nėra“. Be to, Rusijos prezidentas pažadėjo siekti konflikto Ukrainoje sprendimo.

Anot Lietuvos užsienio reikalų ministro, Rusijos prezidento veiksmai kalba patys už save.

L. Linkevičius sakė, jog, „mums kalbantis“, Rusija į Ukrainą siunčia ginklus ir teroristus.

Anot L. Linkevičiaus, netoliese Slovjansko ketvirtadienį Ukrainos pajėgų sraigtasparnį numušė ir 14 žmonių pražudė granata, „kokių Ukrainos kariuomenė neturi, ją pagamino Rusijos kariuomenė“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pareiškė „gavęs signalų“, jog į Rytų Ukrainą įžengė teroristų iš Čečėnijos.

„Tai ne vidinis konfliktas. Jeigu patiems Ukrainos žmonėms būtų leista nuraminti situaciją, viskas jau būtų baigęsi“, – teigia ministras.
L. Linkevičius pažymėjo, jog teroristai „vis labiau baugina“ taikos stebėtojus iš ESBO – jie stengiasi „nutraukti stebėjimo misiją, išvykti juos iš teritorijos“.

„Mes (ES) turėtume rimtai pagalvoti, kaip ten išsaugoti tarptautinius atstovus“, – sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi