Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Ukrainos pajėgos visiškai išstūmė sukilėlius iš dalies rytinių regionų

BNS, ELTA, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Ukrainos laikinasis gynybos ministras penktadienį pareiškė, kad vyriausybinės pajėgos „visiškai išvalė“ dalį rytinių regionų nuo prorusiškų separatistų kovotojų, nuo balandžio pradžios tęsiančių kruviną kampaniją.

Ukrainos laikinasis gynybos ministras penktadienį pareiškė, kad vyriausybinės pajėgos „visiškai išvalė“ dalį rytinių regionų nuo prorusiškų separatistų kovotojų, nuo balandžio pradžios tęsiančių kruviną kampaniją.

„Mūsų ginkluotosios pajėgos visiškai įvykdė joms paskirtas užduotis ir visiškai išvalė nuo separatistų Donecko srities pietinę bei rytinę dalis, taip pat Luhansko srities šiaurinę dalį“, – ministras Mychaila Kovalis sakė žurnalistams.

Jis pridūrė, kad per kovinę operaciją rytų regionuose šalies ginkluotosios pajėgos patyrė aukų: žuvo separatistų numuštų sraigtasparnių įgulos ir keletas oro desantininkų.

„Ginkluotosios pajėgos patyrė netekčių, įskaitant mūsų sraigtasparnių įgulas. Faktiškai žuvo dviejų sraigtasparnių įgulos; esama aukų tarp desantininkų. Deja, mes patyrėme nuostolių“, – M. Kovalis sakė per spaudos konferenciją Kijeve.

Tačiau tikslaus žuvusiųjų skaičiaus jis neįvardijo. Paprašytas patikslinti, ar aukos skaičiuojamos dešimtimis, ar šimtais, M. Kovalis atsakė: „Apsaugok, Dieve – truputėlį daugiau negu dvi dešimtys.“

ESBO neteko ryšio su antra savo stebėtojų grupe rytų Ukrainoje

Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) penktadienį pranešė praradusi ryšį su antra savo keturių stebėtojų grupe neramiame rytiniame Ukrainos regione.

Vienoje įsikūrusios ESBO pranešime, paskelbtame socialiniame tinkle „Facebook“, nurodoma, kad su jos grupe, dirbančia rytinėje Luhansko srityje, nepavyksta susisiekti nuo ketvirtadienio vakaro.

Tą komandą sudaro keturi tarptautiniai stebėtojai ir ukrainietis vertėjas, sakoma ESBO Specialiosios stebėjimo misijos Ukrainoje „Facebook“ pranešime.

„Komanda važiavo dviem automobiliais“, – pridūrė ESBO.

Mažai žinoma prorusiškų sukilėlių grupuotė „Jugovostočnyj front“ („Pietryčių frontas“) savo pranešime, kurį anksčiau penktadienį gavo naujienų agentūra „Interfax“, sakoma, kad jos kovotojai sulaikė ESBO komandą Luhanske.

Tačiau vadinamosios Luhansko liaudies respublikos atstovas, su kuriuo susisiekė naujienų agentūra AFP, neigė, jog tos grupės nariai laikomi prievarta.

„Niekas nesuėmė keturių ESBO stebėtojų, – Volodymyras Inogorodskis sakė AFP. – Jie baigė darbą vėlai (ketvirtadienio) vakarą Severodonecke, ir mes jiems patarėme neišvykti iš miesto dėl (saugumo) padėties“, – pridūrė jis.

ESBO pranešime sakoma, kad keturių kitų ESBO stebėtojų, tarp jų iš Estijos, kuriuos separatistai sukilėliai pirmadienį sučiupo kaimyniniame Donecko regione, buvimo vieta vis dar nėra žinoma.

Šiuo metu ESBO stebėjimo misiją Ukrainoje vykdo 248 tarptautiniai stebėtojai, o dar 23 turėtų atvykti penktadienį. Planuojama, kad iki birželio pabaigos stebėtojų padaugės iki 300, sakė vienas ESBO atstovas.

JAV reikalauja Rusijos visiškai atitraukti savo karius nuo Ukrainos pasienio

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis pareikalavo Rusijos visiškai atitraukti savo karius nuo Ukrainos sienos. Tai jis pareiškė kalbėdamas su žurnalistais lėktuve, kuriuo skrido į saugumo konferenciją Singapūre.

Pasak C. Hagelio, tūkstančiai kareivių jau išvesta iš pasienio. Tačiau tūkstančiai jų dar likę. „Jie nėra ten, kur turėtų būti. Turi būti atitraukti visi daliniai“, – reikalavo C. Hagelis.

Vakarai kaltina Rusiją prisidedant prie padėties Ukrainoje destabilizavimo ir remiant prorusiškus separatistus. Maskva tai neigia.

Rusų karių sutelkimas pasienyje sukėlė būgštavimus, kad Maskva gali rengtis karinei intervencijai.

JAV pareikalavo Rusijos visiškai atitraukti karius

JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis pareikalavo Rusijos visiškai atitraukti savo karius nuo Ukrainos sienos. Tai jis pareiškė kalbėdamas su žurnalistais lėktuve, kuriuo skrido į saugumo konferenciją Singapūre.

Pasak Ch. Hagelio, tūkstančiai kareivių jau išvesta iš pasienio. Tačiau tūkstančiai jų dar likę. „Jie nėra ten, kur turėtų būti. Turi būti atitraukti visi daliniai“, – reikalavo jis.

Vakarai kaltina Rusiją prisidedant prie padėties Ukrainoje destabilizavimo ir remiant prorusiškus separatistus. Maskva tai neigia. Rusų karių sutelkimas pasienyje, nors dalis jų įvedus sankcijas buvo atitraukti, sukėlė būgštavimus, kad Maskva gali rengtis karinei intervencijai.

Sulaikė ginklų ir sprogmenų siuntą iš Rusijos

Anot Valstybinės pasienio tarnybos, pirmiausia buvo sustabdytas automobilis „Mercedes Vito“, kuris turėjo pasitikti ir palydėti kitus automobilius iš Rusijos. Vėliau pasieniečiai sulaikė dvi iš Rusijos pusės važiavusias „Gazeles“.

Iš viso automobiliuose rasta 28 automatai, 6 kulkosvaidžiai, 3 granatsvaidžiai, 4 snaiperių šautuvai ir 40 dėžių šovinių bei granatų.

Iš viso pasieniečiai sulaikė 13 žmonių. Vienas iš jų – moteris, turėjusi 10 tūkst. JAV dolerių.

Separatistai teigia paleidę ESBO stebėtojus

Prorusiški separatistai teigia paleidę keturis Rytų Ukrainoje sulaikytus Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojus. Jie buvo perspėti, kad ateityje be išankstinio pranešimo nesilankytų „Luhansko liaudies respublikos“ teritorijoje, agentūrai „Interfax“ pareiškė separatistų lyderis Aleksejus Čmilenka.

ESBO šios informacijos kol kas oficialiai nepatvirtino.

Organizacija pirmadienį prarado ryšį su keturiais stebėtojais iš Šveicarijos, Estijos, Danijos ir Turkijos.

Donecko tarybos rūsyje – 80 įkaitų

Tuo tarpu Donecke teroristai, užėmę srities administracijos pastatą, jo rūsyje laiko apie 80 įkaitų.

Apie tai „Laisvės radijui“ papasakojo buvęs Donecko tarybos narys Dmitrijus Verzilovas.

Jis pasakojo praeitą penktadienį nuėjęs pasikalbėti su prorusiškais separatistais, vadinamosios „Donecko Liaudies Respublikos“ (DNR) atstovais. Šie buvę girti, jam ant galvos užmovė maišą ir kelias valandas laikė nelaisvėje.

„Po pirmu aukštu yra rūsys. Rūsyje buvo labai tamsu, maždaug 80 žmonių, visas rūsys pilnas žmonių. Žmonės sėdi alkani, jiems neduoda vandens, kaip karceryje. Tamsu, baisu, ant galvos laša kažkoks vanduo“, – pasakoja D. Verzilovas.

Jis sako, kad tiesioginis susidūrimas su separatistais privertė jį pakeisti nuomonę apie juos.

„Aš galvojau, kad viskas yra, kaip rodo per televizorių, kad DNR turi politinę poziciją, kokią nors programą, taigi nuėjau. Pamačiau įprastą banditizmą. Paprasti žmonės to nežino“, – sako jis.

Pasak D. Verzilovo, dalis žmonių rūsyje laikomi tam, kad teroristai gautų išpirką.

Tęs operaciją

Ukrainos laikinasis gynybos ministras Michailas Kovalas pažadėjo tęsti operaciją prieš separatistus, praneša „Reuters“.

Kalbėdamas po tragiško ketvirtadienį įvykusio sraigtasparnio numušimo, M. Kovalas pranešė, jog Ukrainos kariuomenei patikėta „grąžinti taiką ir tvarką visuose regionuose“. Ministras dar kartą pakartojo šalies valdžios kaltinimus Maskvai Donecke ir Luhanske vykdant „specialiąsias operacijas“ ir paskelbė kovines užduotis vykdysiantis tol, kol pasienio regionuose „prasidės normalus gyvenimas ir taika“.

ELTA anksčiau rašė, jog ketvirtadienį Rytų Ukrainos separatistams numušus karinių oro pajėgų sraigtasparnį žuvo 14 karių, įskaitant ir Nacionalinės gvardijos generolą Serhijų Kulčiackį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi