Pasaulyje

2014.05.30 11:17

Abchazijos parlamentas ragina prezidentą atsistatydinti

BNS 2014.05.30 11:17

Nepriklausomu pasiskelbusio Gruzijos separatistinio Abchazijos regiono parlamentas nubalsavo už rezoliuciją, raginančią prezidentą atstatydinti, ketvirtadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.

Nepriklausomu pasiskelbusio Gruzijos separatistinio Abchazijos regiono parlamentas nubalsavo už rezoliuciją, raginančią prezidentą atstatydinti, ketvirtadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.

Parlamentas šį žingsnį atliko po to, kai žiniasklaida pranešė, jog prezidentas Aleksandras Ankvabas pabėgo iš sostinės Suchumio, kai protestuotojai užėmė jo biurą anksčiau šią savaitę.

Palaikant opozicijai, 20 iš posėdyje dalyvavusio 21 Abchazijos parlamento deputato nubalsavo už rezoliuciją, raginančią A. Ankvabą atsistatydinti, nurodė Rusijos naujienų agentūros.

Pranešime, kurį A. Ankvabas anksčiau paskelbė iš savo tvirtovės – Gudautos miesto, prezidentas neigė, jog jis atsistatydino.

„Gandai apie mano atsistatydinimą yra išgalvoti, – jo žodžius citavo naujienų agentūra „Interfax“. – Toliau vykdau prezidento pareigas.“

A.Ankvabas separatistinei respublikai vadovavo nuo 2011 metų.

Abchazijos parlamentas taip pat nubalsavo už nepasitikėjimą premjeru Leonidu Lakerbaja.

„Prezidentas privalo priimti vyriausybės ir premjero atsistatydinimą, o tuomet pats atsistatydinti“, – sakė parlamento pirmininko pavaduotojas Alguras Charazija per Rusijos televiziją „Rossija 24“.

Kremlius pasiuntė prezidento Vladimiro Putino patarėją Vladislavą Surkovą susitikti su A.Ankvabu Gudautoje, taip pat su opozicijos lyderiu Rauliu Chadžimba sostinėje Suchumyje, pranešė naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Rusija dėmesingai ir susirūpinusi stebi įvykius šioje draugiškoje respublikoje“, – sakoma vyriausybės pranešime, kviečiančiame visas šalis laikytis įstatymo viršenybės.

Rusija remia Abchaziją ir Pietų Osetiją – kitą separatistinį Gruzijos regioną. Maskva pripažino abiejų tų teritorijų nepriklausomybę po trumpo karo su Gruzija 2008 metais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.