Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.29 19:50

V. Putino patarėjas pradėjo propagandinį karą prieš JAV

BNS 2014.05.29 19:50

Rusijos prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Sergejus Glazjevas ketvirtadienį apkaltino Jungtines Valstijas mėginimu įžiebti karinį konfliktą tarp Rusijos ir Europos šalių dėl Ukrainos, siekiant ekonominės naudos sau.

Rusijos prezidento patarėjas ekonomikos klausimais Sergejus Glazjevas ketvirtadienį apkaltino Jungtines Valstijas mėginimu įžiebti karinį konfliktą tarp Rusijos ir Europos šalių dėl Ukrainos, siekiant ekonominės naudos sau.

S. Glazjevas, kuris taip pat yra atsakingas už ryšius su Ukraina, pareiškė, kad praeityje Europos karai buvo naudingi Jungtinių Valstijų ekonomikai ir padėjo jai užsitikrinti įtaką pasaulyje.

„Dabar jos (JAV) kursto karą Ukrainoje, kur suorganizavo perversmą ir pastatė atsakingais savo žmones, kad galėtų pasinaudoti Ukraina kaip detonatoriumi tarp Rusijos ir Europos“, – kalbėjo jis žurnalistams Kazachstano sostinėje Astanoje.

„Ukrainoje didėja chaosas ir šis chaosas vis labiau įgauna pasaulinės katastrofos bruožų“, – sakė jis prieš Rusijos, Baltarusijos  ir Kazachstano sutarties dėl naujos bendrijos kūrimo pasirašymą.

S. Glazjevas nepateikė jokių argumentų savo pareiškimui paremti, tačiau sakė, kad Ukrainoje jau pastebėti užsienio samdiniai, atvykstantys kovoti su ginkluotais prorusiškais sukilėliais šalies rytinėje dalyje.

Kremlius praeityje yra ne kartą atsiribojęs nuo radikalių S. Glazjevo pasisakymų.

Krizė Ukrainoje, iš kurios Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, sukėlė didžiausią įtampą Kremliaus santykiuose su Vakarais nuo Šaltojo karo pabaigos.

Jungtinės Valstijos neigia kursčiusios protestus, per kuriuos buvo nuverstas buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, ir sako, kad sieka taikaus krizės sprendimo. Vašingtonas taip pat neigia pranešimus apie JAV samdinių kariuomenę Ukrainoje ir sako, kad esama Rusijos paramos sukilėliams įrodymų.

Ketvirtadienį prorusiškiems separatistams numušus Ukrainos vyriausybinių pajėgų sraigtasparnį, žuvo 14 karių, iš jų vienas generolas.

Pasak S. Glazjevo, padėtis Ukrainoje jau yra „karas de facto“.

„Bet koks karas Europoje duoda didelės naudos Amerikai, kuri stiprina savo įtaką pasaulyje, ir jie laikosi tokių savo tradicijų“, – sakė jis.

Pasak S. Glazjevo, naujai išrinktasis Ukrainos prezidentas Petro Porošenka gali būti laikomas legitiminiu tik tuo atveju, jeigu nutrauks kariuomenės vykdomą operaciją prieš prorusiškus sukilėlius rytinėje Ukrainoje.

„Vienintelis būdas, kaip jis gali įteisinti savo poziciją, būtų nutraukti akivaizdžiai neteisėtą ir nežmonišką operaciją šalies pietryčiuose“, – pareiškė V. Putino patarėjas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi