Pasaulyje

2015.09.08 13:45

Ukrainos saugumas: sulaikytas kovotojas teigė buvęs apmokytas Rusijoje

DELFI.lt2015.09.08 13:45

Per apklausą sulaikytasis diversantas papasakojo, kad dalyvavo mokymuose karinio rengimo stovykloje Rostovo srityje kartu su Rusijos privalomosios tarnybos kariais.

Per apklausą sulaikytasis diversantas papasakojo, kad dalyvavo mokymuose karinio rengimo stovykloje Rostovo srityje kartu su Rusijos privalomosios tarnybos kariais.

Ukrainos saugumo tarnyba sulaikė diversantą, kuris per apklausą papasakojo, jog dalyvavo specialiuose mokymuose lauko stovykloje Rostovo srityje Rusijoje, praneša UNIAN.

Kaip pranešė Ukrainos saugumo tarnybos spaudos centras, vieną iš ginkluotos teroristinės grupuotės dalyvių – Ukrainos pilietį, kuris bandė išvykti iš Antiteroristinės operacijos vykdymo teritorijos – saugumo tarnybos pareigūnai kartu su Vidaus reikalų ministerijos pajėgomis sulaikė gegužės 26 d. Iziumo rajono teritorijoje, Charkovo srityje.

Iš sulaikytojo konfiskuotas Kalašnikovo automatas AK–74 su vamzdiniu granatsvaidžiu, dėtuve ir patronais, rankinis prieštankinis granatsvaidis RPG–26 „Mucha“, teigiama pranešime.

Mokymus stovykloje teikė Rusijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos ir Federalinės saugumo tarnybos pareigūnai, vienas iš kurių – Igoris Bezleras, pravarde „Bes“, pranešė sulaikytasis. Kartu su juo stovyklos mokymuose dalyvavo apie 150 žmonių, kurie buvo suskirstyti į 9 taktines grupes, vadovaujamas žmonių, turinčių kovinių veiksmų vykdymo patirties.

Mokymų metu būsimiesiems diversantams buvo draudžiama naudotis mobiliaisiais telefonais ir internetu. Pasak sulaikytojo, jiems buvo leidžiama žiūrėti tik Rusijos kanalo „Rossija–24“ žinių laidas.

Po pratybų jis kartu su kitais dalyviais buvo nusiųstas į Donecko sritį, kur turėjo kovoti su Ukrainos nacionalinės gvardijos pajėgomis bei rengti ginkluotus Ukrainos ginkluotųjų pajėgų blokavimo postų užpuolimus, pažymėjo Ukrainos saugumo tarnyba.

Šiuo metu vyksta sulaikytojo tardymo procedūros, pranešė spaudos tarnyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt