Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.29 18:19

Už išsikraustymą iš Maidano moka po 10 tūkst. litų

Nors Maidano visuomeninės organizacijos paskelbė, kad iš Kijevo centro nesiskirstys, palapinių nepriklausomybės aikštėje po truputį mažėja.

Nors Maidano visuomeninės organizacijos paskelbė, kad iš Kijevo centro nesiskirstys, palapinių nepriklausomybės aikštėje po truputį mažėja.

Protestuotojai sako, kad už vienos palapinės nuvertimą jos gyventojams mokama daugiau nei 10 tūkst. skaičiuojant litais. Tačiau kas moka – miesto valdžia ar verslininkai – protestuotojai sako nežinantys.

Pusmetį praleidę pagrindinėje Kijevo aikštėje kai kurie Maidano gyventojai dar nepraranda ryžto, tačiau dalis jau seniai išvažiavo namo. Skaičiuojama, kad iš 34 savigynos būrių, Maidane vadinamų šimtinėmis, liko tik septynios.

„Šioje vietoje dar vakar gyveno žmonės. Kijevo miesto valdžia, nesugebėdama gražiuoju įkalbėti protestuotojų palikti palapines, siūlo jiems pinigus, už tai, kad jie važiuotų namo“, – pasakojo žurnalistas Edvardas Špokas.

„Penkiasdešimt tūkstančių grivinų moka. Tai faktas. Tikrai nemeluoju, galite kitų paklausti. Penkiasdešimt tūkstančių už vieną palapinę moka. Jei ją nugriauna, vadinasi, paėmė pinigus“, – sakė Maidano gyventojas, žurnalistas Ališa Džavadovas.

Kas moka pinigus, Maidano gyventojai sako nežinantys – ar valdžia, ar verslininkai. Tačiau, atrodo, tai veikia, prieš kelias dienas nugriautos dvi palapinės. Kijevo meru išrinktas Vitalijus Klyčko apžiūri protestuotojų nusiaubtą ir jau atlaisvintą miesto meriją. Jis ragina žmones vykti namo.

„Mes turime naują valdžią, Janukovyčiaus čia daugiau nėra. Mes, ukrainiečiai, išrinkome naują prezidentą, Kijevo gyventojai išrinko naują miesto tarybą ir merą. Dabar ir miestui, ir šaliai reikia vėl pradėti dirbti, grįžti į normalų gyvenimą“, – kalbėjo V. Klyčko.

Nors Maidane dabar daugiau benamių ir kilnojančiųjų taurelę nei kovotojų, visuomeninės organizacijos sako, kad ne politikai Maidaną sukvietė, tad ne jiems ir spręsti, kada žmonės išsiskirstys. Tik žadama atlaisvinti aplinkines gatves.

„Žmonės nenori, kad jiems lieptų visiškai išsiskirstyti ir kad Maidanas liktų tuščias, kol nebus pasiekta tai, dėl ko žmonės stovėjo, – tikros permainos, reformos“, – aiškino Maidano spaudos centro koordinatorius Ivanas Kukurudziakas.

„Noriu paprašyti naujojo, legaliai išrinkto prezidento, kad jo inauguracija vyktų čia, Maidane. Jei jis priims liustracijos įstatymą, nustatys parlamento rinkimų datą, tuomet aš pats padėsiu įtikinti žmones važiuoti namo“, – tikino Maidano gyventojas Ivanas.

Panašu, kad naujajai miesto valdžiai reikės kantrybės bei daug pinigų ir pagrindinė miesto aikštė bus tuščia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi