Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Akmenimis užmėtytos pakistanietės vyras: policija stovėjo ir nieko nedarė

BNS 2015.09.08 13:45

Pakistano ministras pirmininkas Nawazas Sharifas ketvirtadienį pareikalavo imtis „skubių veiksmų“ dėl žiauraus nėščios moters nužudymo, kai prie teismo rūmų policininkų akivaizdoje plytomis buvo negyvai užmėtyta kūdikio besilaukianti moteris.

Pakistano ministras pirmininkas Nawazas Sharifas ketvirtadienį pareikalavo imtis „skubių veiksmų“ dėl žiauraus nėščios moters nužudymo, kai prie teismo rūmų policininkų akivaizdoje plytomis buvo negyvai užmėtyta kūdikio besilaukianti moteris.

Farzaną Parveen rytiniame Lahoro mieste prie aukštesniojo teismo rūmų antradienį užpuolė minia plytomis ginkluotų vietos gyventojų, tarp kurių buvo moters brolis ir tėvas, už tai, kad ji prieš šeimos valią ištekėjo už savo vyro.

Pakistane kasmet giminaičiai nužudo šimtus moterų, neva užtraukusių nešlovę savo šeimoms, tačiau šis įžūlus išpuolis dienos šviesoje antro pagal dydį šalies miesto centre šokiravo žmogaus teisių gynėjus.

Dar labiau juos papiktino faktas, kad susidorojimą stebėjo teismą saugantys pareigūnai ir nieko nedarė, kad išgelbėtų 25 metų moterį.

Ministras pirmininkas N. Sharifas nurodė Pandžabo vyriausiajam ministrui, savo broliui Shahbazui Sharifu, imtis veiksmų dėl „žiauraus moters nužudymo aukštesniojo teismo valdose, stebint policijai“, sakoma vyriausybės pranešime.

F. Perveen, kuri buvo ketvirtą mėnesį nėščia, į teismą atvyko liudyti savo vyro Muhammado Iqbalo byloje, mat moters artimieji jį apkaltino dėl jos pagrobimo ir prievartinio ištekinimo.

45-ių M. Iqbalas naujienų agentūrai AFP sakė, kad pora išsisuko nuo panašios giminaičių atakos per pirmąjį bylos svarstymą gegužės 12 dieną, ir pareikalavo įvykdyti teisingumą dėl jo nužudytos žmonos.

Britų transliuotojui BBC vyras sakė, kad policijos pareigūnai buvo šalia ir „tyliai stebėtojo“, kaip antradienį buvo negyvai sumušta jo žmona, nors jis ne kartą ragino juos imtis veiksmų.

„Vienas iš mano giminaičių net nusiėmė drabužius, kad atkreiptų jų dėmesį, – pasakojo M. Iqbalas. – Nuogas vyras šaukėsi pagalbos priešais Aukštesniojo teismo rūmus, bet niekas nesikišo.

Praėjusiais metais „nuplaunant šeimos garbę“ buvo nužudytos 869 moterys, skelbia nepriklausoma Pakistano žmogaus teisių komisija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi