Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.29 14:54

Beveik trečdalis pasaulio gyventojų turi antsvorio

ELTA 2014.05.29 14:54

Naujas tyrimas rodo, kad pastaraisiais dešimtmečiais pasaulyje smarkiai išaugo antsvorį turinčių žmonių skaičius. Trečdalis Žemės rutulio gyventojų sveria per daug.

Naujas tyrimas rodo, kad pastaraisiais dešimtmečiais pasaulyje smarkiai išaugo antsvorį turinčių žmonių skaičius. Trečdalis Žemės rutulio gyventojų sveria per daug.

Tyrimo metu buvo apibendrinti duomenys iš daugiau kaip 180 šalių. Jei 1980-aisiais antsvorį turėjo 857 mln. žmonių, tai 2013 metais tokių jau buvo 2,1 mlrd.

Tai yra akivaizdžiai neproporcingas didėjimas, lyginant su gyventojų skaičiaus augimu. Atitinkamos tendencijos vienodai stebimos ir pramoninėse, ir besivystančiose šalyse, rašo studijos autoriai.

Daugiau kaip pusė ypač didelį antsvorį turinčių žmonių gyvena 10 šalių, be kita ko, JAV, Kinijoje, Indijoje ir Vokietijoje. Marie Ng vadovaujami mokslininkai iš Vašingtono universiteto Sveikatos metrikos ir analizės instituto (IHME) savo tyrimo rezultatus pristato britų žurnale „The Lancet“.

Svorio matavimui mokslininkai naudoja vadinamąjį kūno masės indeksą (KMI). Antsvorį turi žmogus, kurio KMI yra nuo 25 iki 29,9. Jei šis rodiklis yra 30 ar daugiau, kalbama apie nutukimą.

„Nutukimas yra problema, su kuria susiduria bet kokio amžiaus ir bet kokias pajamas gaunantys žmonės – visur“, – teigia IHME direktorius Christopheris Murray. Iš 671 mln. žmonių, kurių KMI yra 30 ar didesnis, didžiausia dalis gyvena JAV. Nutukusių žmonių skaičius per praėjusius tris dešimtmečius labiausiai didėjo Artimųjų Rytų šalyse, tarp jų – Egipte, Saudo Arabijoje ir Omane.

Mokslininkams ypač didelį nerimą kelia tai, kad vis daugiau vaikų ir jaunuolių turi antsvorį arba yra nutukę.

Antsvorį ar nutukimą lemia ne tik netinkama mityba ir mažas fizinis aktyvumas, bet ir tam tikri medikamentai, stresas, miego stygius bei genetinis polinkis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi