Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.29 17:39

Ukrainos nacionalinė gvardija: sraigtasparnį numušę kovotojai – sunaikinti

Ukrainos Slovjansko ir Kramatorsko miestuose ketvirtadienį prasidėjo didelio masto „antiteroristinė operacija“. Prorusiškų kovotojų pozicijas Ukrainos pajėgos apšaudo iš oro. Numušus Ukrainos pajėgų sraigtasparnį žuvo mažiausiai 12 karių.

Ukrainos Slovjansko ir Kramatorsko miestuose ketvirtadienį prasidėjo didelio masto „antiteroristinė operacija“. Prorusiškų kovotojų pozicijas Ukrainos pajėgos apšaudo iš oro. Numušus Ukrainos pajėgų sraigtasparnį žuvo mažiausiai 12 karių.

„Dabar gavau informaciją tiesiai iš Slovjansko, kad teroristai iš rusiško ginklo – nešiojamojo zenitinio raketų komplekso – numušė mūsų sraigtasparnį, kuris skraidino kariškius rotacijai. 14 mūsų kariškių žuvo kartu su generolu Kulčyckiu“, – per parlamento posėdį ketvirtadienį sakė Ukrainos laikinasis prezidentas Oleksandras Turčynovas.

Vėliau UNIAN.net patikslino, kad žuvo 12 karių.

Ukrainos naujienų portalai citavo žurnalisto Artiomo Ševčenkos pranešimą socialiniame tinkle „Facebook“, kad buvo numuštas transporto sraigtasparnis Mi-8, taip pat gabenęs maisto produktus, geriamąjį vandenį ir neperšaunamas liemenes.

„Nutūpė normaliai, iškrovė krovinį, paėmė karius, skridusius pailsėti, ir po kelių minučių po pakilimo sprogo... (Į jį pataikė) raketa arba granatsvaidžio šūvis... Įsirėžus į žemę sprogo (degalų) bakai“, – rašė jis.

Informaciją apie numuštą sraigtasparnį naujienų agentūrai „Interfax“ patvirtino ir Slovjansko „liaudies meru“ pasiskelbęs Viačeslavas Ponamariovas.

16.30 val. Nacionalinė gvardija: numušusieji sraigtasparnį – sunaikinti

Ukrainos nacionalinė gvardija skelbia, jog grupė kovotojų, virš Slovjansko numušusių Ukrainos pajėgų sraigtasparnį, sunaikinta – juos likvidavo „Antiteroristinę operaciją“ vykdančios pajėgos, skelbia pravda.com. Tokią informaciją perdavė Ukrainos nacionalinės gvardijos atstovai spaudai.

„Reaguodamos į teroristų veiksmus, Antiteroristinę operaciją vykdančios pajėgos iš oro ir artilerija apšaudė teritoriją, kur vyko susirėmimas. Operacijos metu buvo nukauta grupelė teroristų, dalyvavusių sraigtasparnio apšaudyme“, – teigiama pranešime.

14.02 val. Suimti kovotojai įduoda bendrininkus valdžiai

Grupės „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčiukas praneša, kad vykstant „antiteroristinei operacijai“ kovotojų gretose netekčių yra 10–20 kartų daugiau, nei Ukrainos pajėgose.

„Didžioji dalis teroristų dabar pasiduoda į nelaisvę ir „nutekina“ informaciją apie savo bendražygius, bandydami išgelbėti savo kailį. Ir kuo aktyvesnė bus antiteroristinė operacija, tuo šis procesas bus intensyvesnis“, – pažymėjo D. Tymčiukas.

13.07 val. Numuštas Ukrainos pajėgų sraigtasparnis

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų sraigtasparnis ketvirtadienį buvo numuštas prorusiškų sukilėlių per susirėmimus Slovjansko mieste šalies rytuose, pranešė naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) žurnalistas.

AP reporteris matė, kaip sraigtasparnis nukrito per tame mieste vykstančias kautynes. Kol kas neaišku, kokius ginklus panaudojo jį numušę sukilėliai, taip pat kur nukrito orlaivis ir koks jo įgulos likimas.

10.39 val. 4 Rytų dingę ESBO stebėtojai – Slovjansko separatistų rankose

4 Rytų Ukrainoje dingę Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) stebėtojai yra prorusiškų separatistų rankose. „Mes juos sulaikėme“, – naujienų agentūra „Interfax“ ketvirtadienį citavo Slovjansko meru apsiskelbusį Viačeslavą Ponomariovą.

„Mes išsiaiškinsime, kas jie yra, kur jie vyko ir kodėl, ir tada juos paleisime“, – kalbėjo jis.

Pasak V. Ponomariovo, visi stebėtojai „jaučiasi gerai“. „Mes jiems sakėme laikinai niekur nevažiuoti, tačiau šis ketvertas pasirodė esąs labai drąsus. Žinoma, kad jie buvo sulaikyti“, – dėstė Slovjansko separatistų lyderis.

ESBO pirmadienio vakarą prarado kontaktą su grupe. Dingę stebėtojai yra iš Šveicarijos, Estijos, Danijos ir Turkijos. Jau balandį separatistai buvo suėmę grupę ESBO stebėtojų.

9.29 val. A. Avakovas: Donecko oro uoste aptikti separatistams palikti rusiški ginklai

Donecke esančiame Tarptautiniame Sergejaus Prokofjevo oro uoste, kurį buvo užėmę teroristai, Ukrainos pajėgos aptiko rusiškus ginklus. Tai savo „Facebook“ paskyroje pranešė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, praneš unian.net. „Donecko oro uoste nėra įprasto skrendančių keleivių srauto. Ukrainos specialiosios pajėgos surinko ginklus, kuriuos teroristai paliko viename iš aukštų. Daugelio teroristų jau nėra, o ginklai liko. Ne mūsų ginklai – atvežti iš Rusijos: serijiniai numeriai, pagaminimo metai, specifiniai modeliai“, – pranešė ministras.

 

Kaip jau buvo pranešta, naktį į gegužės 26-ąją į Donecko oro uosto teritoriją įsibrovė ginkluoti „Donecko liaudies respublikos“ atstovai ir pareikalavo išvesti Ukrainos pajėgas iš oro uosto teritorijos. Gegužės 26-osios ryte oro uoste prasidėjo antiteroristinė operacija. Gegužės 26 dieną nuo septintos ryto oro uostas sustabdė darbą. Ukrainos Valstybinė aviacijos tarnyba uždraudė skrydžius į Donecką iki gegužės 27-osios 20 valandos.

Didžiausias Ukrainoje oro pervežėjas aviakompanija „Tarptautinės Ukrainos oro linijos“ atšaukė reisus į Donecką ir iš Donecko gegužės 26, 27 ir 28 dienomis. Bilietų pardavimą į reisą Doneckas–Kutaisis nutraukė ir kita aviakompanija – pigių skrydžių bendrovė „WizzAir Ukraine“.

Separatistų pastatyta barikada Donecke, AFP/Scanpix nuotr.

8.52 val. Išrinktasis prezidentas Porošenka nori derybų su Putinu dėl Ukrainos krizės

Ukrainos išrinktasis prezidentas Petro Porošenka trečiadienį pareiškė vienam Vokietijos laikraščiui, jog planuoja surengti derybas su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, siekiant „sušvelninti“ krizę Ukrainoje. „Surengsime derybas su Putinu, siekdami sušvelninti padėtį ir sudaryti taiką. Kada ir kur vyks tos derybos – dar nenuspręsta“, – P. Porošenka sakė dienraščiui „Bild“.

Jis atsakė į klausimą, ar planuojamos derybos su V. Putinu ateinančią savaitę, nes Ukrainos ir Rusijos lyderiai yra pakviesti į Normandijos desanto 70-ųjų metinių minėjimą Prancūzijoje. Prancūzijos pareigūnai anksčiau trečiadienį pranešė, kad prezidentas Francois Hollande'as pakvietė Ukrainos išrinktąjį prezidentą dalyvauti tose iškilmėse. „Džiaugiamės galimybe dalyvauti šiame ypatingame renginyje Prancūzijoje“, – P. Porošenko ketvirtadienį sakė „Bild“, nurodoma preliminariame pranešime.

8.46 val. Netoli Donecko numuštas rusų bepilotis lėktuvas

Ukrainos pajėgos netoli Donecko numušė rusų bepilotį lėktuvą, skridusį virš vieno iš kariškių kontrolės postų, praneša unian.net. Kaip pranešė antiteroristinės operacijos atstovas spaudai Aleksejus Dmitraškovskis, aparato viduje be vaizdo filmavimo ir fotografavimo įrangos dar buvo rastas nežinomas skystis.

„Šiuo metu skrendantis aparatas tyrinėjamas. Jis visiškai išardytas, iš jo išimta vaizdo filmavimo ir fotografavimo aparatūra. Ardymo metu viduje buvo rasta kapsulė su nežinomos cheminės sudėties skysčiu. Dabar jis nusiųstas į laboratoriją“, – sakė A. Dmitraškovskis.

8.43 val. Vokietijos televizijos kanalai perkelia savo žurnalistus iš Donecko

Vokietijos televizijos kanalai ARD ir ZDF atšaukia savo žurnalistus iš Donecko, rūpindamiesi jų saugumu. Tai trečiadienį pranešė „Deutsche Welle“. „Kaip paaiškino televizijos kompanijų vadovai, korespondentai toliau teiks informaciją, bet įsikurs kituose Ukrainos miestuose. Anksčiau Vokietijos URM atkreipė dėmesį į pastaruoju metu padidėjusį pavojų, susijusį su tuo, kad žiniasklaidos darbuotojus gali pagrobti separatistai“, – sakoma pranešime.

Televizijos kompanijos ARD atstovė Sonia Mikich pareiškė, kad susirėmimai Donecko oro uoste ir geležinkelio stoties rajone gali apsunkinti evakavimą, kai jo prireiks. „Mes nenorime, kad mūsų kolegos taip rizikuotų“, – pabrėžė ARD atstovė.

Savo ruožtu ZDF vyriausiasis redaktorius Peteris Frey`us pripažino, kad buvo sunku priimti sprendimą atšaukti žurnalistus. „Mums labai svarbu, kad reporteriai būtų įvykių vietoje ir galėtų tiesiogiai perduoti informaciją. Bet prioritetas teikiamas jų saugumui“, – pareiškė jis.

07.25 val. Kariai Luhanske paliko ginklus, kai separatistai atvedė jų tėvus

Ukrainos žiniasklaida praneša, kad Nacionalinės gvardijos kariai buvo priversti palikti ginklus ir pasitraukti iš karinio dalinio Luhanske, kurį užpuolė prorusiški separatistai.

Anksčiau buvo pranešta, kad po nesėkmingo  puolimo jie atsitraukė. Tačiau, kaip rašo socialiniame tinkle „Facebook“ Ukrainos parlamento deputatas Olegas Liaška, kariai buvo priversti atiduoti ginklus ir išeiti, nes separatistai  prie dalinio  atvedė karių tėvus. Pasak politiko, karininkai užsibarikadavo penktame pastato aukšte ir apšaudo užpuolikus.

Žiniasklaida skelbia, kad yra sužeistų ukrainiečių karių, žuvusiųjų nėra. Separatistai neteko 5 savo žmonių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi