Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.28 19:58

Rusijos ir Ukrainos vadovai netrukus gali susitikti Prancūzijoje?

BNS, DELFI.lt 2014.05.28 19:58

Ukrainos naujasis prezidentas pakviestas dalyvauti Išsilaipinimo dienos renginiuose Normandijoje, kur taip pat turėtų dalyvauti ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas. Tuo metu minėjimo organizatoriai susidūrė su rimta bėda – kas garbių svečių tribūnoje sėdės šalia Rusijos prezidento.

Ukrainos naujasis prezidentas pakviestas dalyvauti Išsilaipinimo dienos renginiuose Normandijoje, kur taip pat turėtų dalyvauti ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas. Tuo metu minėjimo organizatoriai susidūrė su rimta bėda – kas garbių svečių tribūnoje sėdės šalia Rusijos prezidento.

Prancūzijos prezidentas pakvietė išrinktąjį Ukrainos prezidentą dalyvauti birželio 6 dieną rengiamame Sąjungininkų išsilaipinimo Normandijoje 70-mečio minėjime.

Prezidentas Francois Hollande'as telefonu trečiadienį kalbėjosi su Petro Porošenka, kurį pasveikino su pergale jau per pirmąjį Ukrainos prezidento rinkimų ratą ir pareiškė, kad šie rinkimai „atveria kelią į taikią, politinę išeitį iš krizės“.

F. Hollande'as pakvietė P. Porošenką į renginius Normandijoje, kur bus paminėtas per Antrąjį pasaulinį karą Sąjungininkų išsilaipinimas, kuriuo prasidėjo Hitlerio Atlanto sienos griovimas. Tarp dalyvausiančių pasaulio valstybių lyderių bus ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, taip pat JAV prezidentas Barackas Obama.

Kol kas nežinoma, ar P. Porošenka priims F.Hollande'o kvietimą.

Pasaulio lyderiai šalia V. Putino nenori net sėdėti

Normandijoje metinių minėjimo organizatoriai susidūrė su rimta bėda – kas garbių svečių tribūnoje sėdės šalia Rusijos prezidento Vladimiro Putino, skelbia „Bild“.

B. Obama, Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II ir daug kitų garbių svečių, birželio 6-ąją dalyvausiančių renginyje Prancūzijoje, „leido suprasti“, jog nenori sėdėti greta Rusijos prezidento. Maža to, nenori pozuoti su V. Putinu ir bendrai nuotraukai.

Už kulisų svarstoma, „kaip Vakarai, nenusižengdami protokolui, galėtų išreikšti nepritarimą Krymo aneksijai ir Rusijos veiksmams Ukrainoje“, rašo „Bild“. Arti Rusijos prezidento atsidurti nenori ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel.

Demonstratyvi V. Putino izoliacija šiuo atveju neįmanoma, nes toks elgesys neabejotinai būtų suprastas kaip įžeidimas. Dėl šios priežasties renginio organizatoriai siūlo atsisakyti dvišalių susitikimų su Rusijos prezidentu, kurie tokių renginių metu tradiciškai rengiami. Galutinį sprendimą, kas sėdės greta V. Putino garbių svečių tribūnoje, teks priimti Prancūzijos prezidentui Francois Hollande'as.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi