Naujienų srautas

Pasaulyje2012.09.06 15:37

Kinija – už valdžios pasikeitimą Sirijoje, bet prieš užsienio intervenciją

ELTA 2012.09.06 15:37

Ketvirtadienį Kinija oficialiai pritarė politinės valdžios pasikeitimui Sirijoje, bet stojo prieš užsienio intervenciją, praneša „Reuters“.

Ketvirtadienį Kinija oficialiai pritarė politinės valdžios pasikeitimui Sirijoje, bet stojo prieš užsienio intervenciją, praneša „Reuters“.

Po Pekine surengtų derybų su JAV valstybės sekretore Hillary Clinton Kinijos užsienio reikalų ministras Yanas Czechi, be kita ko, pareiškė: „Mes, kaip ir daugelis kitų šalių, visiškai pritariame taikaus valdžios perdavimo Sirijoje idėjai“.

Kartu ministras pabrėžė, kad bet koks sprendimas turi būti priimtas sirų tautos ir turi atspindėti teisėtus jos lūkesčius: „Čia neturi būti jokio spaudimo iš išorės“.

Kinija dar birželio 30 d. pareiškė, kad vienas iš Sirijos krizės sureguliavimo būdų galėtų būti laikinosios vyriausybės sudarymas iš dabartinio režimo priešininkų ir šalininkų. Tokia vyriausybė turėtų parengti laisvus rinkimus.

Bet Pekinas ir tada, ir dabar stojo prieš tai, kad būtų pakartotas Libijos scenarijus, kai sukilėliai su užsienio jėgų pagalba nuvertė valdantįjį režimą ir likvidavo diktatūrą.

Kinijos pareiškimai dėl valdžios perdavimo Sirijoje nuskambėjo smurtui šioje šalyje įgaunant vis platesnį mastą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi