Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.28 19:00

Abchazijos lyderis buvo priverstas sprukti dėl mėginimo įvykdyti perversmą

BNS, ELTA 2014.05.28 19:00

Opozicijos protestuotojai naktį šturmavo Abchazijos prezidentūrą, o šio separatistinio regiono lyderis pareiškė, kad mėginama įvykdyti perversmą, trečiadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.

Opozicijos protestuotojai naktį šturmavo Abchazijos prezidentūrą, o šio separatistinio regiono lyderis pareiškė, kad mėginama įvykdyti perversmą, trečiadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros.

„Tai mėginimas įvykdyti ginkluotą perversmą“, – naujienų agentūra „Interfax“ citavo Abchazijos lyderį Aleksandrą Ankvabą.

Abchazija yra pripažinta tik Rusijos. Šio regiono sostinė Suchumis yra Juodosios jūros pakrantėje.

„Interfax“ rašo, kad opozicijos grupuotės naktį užėmė prezidentūrą po protesto demonstracijos, kurioje dalyvavo apie tūkstantis žmonių, o A. Ankvabas buvo priverstas sprukti.

Vienas iš šios valstybėlės opozicijos lyderių Raulis Chadžimba pareiškė miniai, kad koordinavimo taryba „perima vadovavimą respublikai“.

„Aš neišvykau – aš tebesu Abchazijoje“, – A. Ankvabas sakė kreipdamasis per televiziją, o jo žodžius citavo naujienų agentūra „RIA Novosti“.

„Saugumo pajėgos lieka ištikimos valstybei ir imasi priemonių padėčiai stabilizuoti“, – pridūrė jis.

Gynybos ir vidaus reikalų ministrai bei saugumo struktūrų komiteto pirmininkas trečiadienį paskelbė bendrą pareiškimą, kuriame smerkiami „nekonstituciniai metodai, atvedę į padėties šalyje destabilizaciją“.

„Eskalavimas gali sukelti katastrofinių padarinių valstybei“, – rašoma pranešime, kurį citavo „Interfax“.

Manoma, kad A. Ankvabas pabėgo į savo regioną pietryčių Abchazijoje, nurodė „Interfax“, remdamasis neįvardytais šaltiniais.

Abchazijos parlamentas trečiadienį surengs neeilinį posėdį padėčiai aptarti.

A. Ankvabas buvo išrinktas Abchazijos lyderiu 2011 metais, kai mirė ankstesnis prezidentas Sergejus Bagapšas, vadovavęs separatistiniam regionui nuo 2005-ųjų.

Rusija susirūpino

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė savo susirūpinimą dėl įvykių nuo Gruzijos atsiskyrusioje Abchazijos provincijoje, kur vyriausybės priešininkai antradienį šturmavo prezidentūrą, praneša agentūra „RIA Novosti“.

„Rusija įdėmiai ir neramiai seka įvykius draugiškoje Abchazijoje ir mano, jog yra svarbu, kad visuomeniniai politiniai procesai čia vyktų neprieštaraujant tarptautinėms normoms“, – per pokalbį telefonu su Abchazijos diplomatijos vadovu Viačeslavu Čikirba pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Grigorijus Karasinas. Jis sakė esąs už tai, kad vidaus politinė situacija Abchazijoje kuo greičiau stabilizuotųsi.

„Interfax“ taip pat cituoja bendrą Abchazijos gynybos ir vidaus reikalų ministerijų bei ginkluotųjų pajėgų vado pareiškimą, kuriame įspėjama dėl „katastrofiškų eskalacijos padarinių“. Pareiškime smerkiami „antikonstituciniai metodai, kurie destabilizuoja padėtį šalyje“.

Abchazų separatistai paskelbė nepriklausomybę, išvarę Gruzijos pajėgas per pilietinį karą praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje, pareikalavusį kelių tūkstančių žmonių gyvybių, o dar ketvirtį milijono – daugiausiai gruzinų – privertusį palikti tą regioną.

Maskva pripažino Abchazijos nepriklausomybę po trumpo Rusijos ir Gruzijos karo 2008 metais. Dabar Rusija ten laiko tūkstančius savo karių, o tą žingsnį Tbilisis vadina okupacija.

Išskyrus dar kelias atokias valstybes, tarptautinė bendruomenė tebelaiko Abchaziją Gruzijos teritorijos dalimi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi