Pasaulyje

2014.05.27 15:54

B. Nemcovas: V. Putinas nebeturi apie ką meluoti

DELFI.lt2014.05.27 15:54

Rusų opozicionierius Borisas Nemcovas įsitikinęs, kad čečėnų kovotojai į Donecką išsiųsti su Rusijos prezidento Vladimiro Putino žinia.

Rusų opozicionierius Borisas Nemcovas įsitikinęs, kad čečėnų kovotojai į Donecką išsiųsti su Rusijos prezidento Vladimiro Putino žinia.

Apie tai jis parašė savo puslapyje „Facebook“ svetainėje ir taip pat įdėjo CNN reportažą, kuriame ginkluoti kovotojai Donecke prisipažįsta, kad yra iš Ramzano Kadyrovo pajėgų.

„Tiems, kurie netiki – nuotrauka. Donecke – Kadyrovo kovotojai. Jie patys apie tai prisipažįsta CNN reportaže. Atsiųsti R. Kadyrovo su V. Putino žinia. Greitai R. Kadyrovas nusiųs juos į Maskvą be V. Putino žinios, jei „naclyderis“ blogai elgsis ir atsisakys mokėti R. Kadyrovui duoklę po 2 mlrd. dolerių per metus“, – rašo B. Nemcovas.

Jis pabrėžė, kad V. Putino propaganda įtikinėjo rusų tautą, jog Rytų Ukraina sukilo prieš Kijevo fašistus ir kovoja už nepriklausomybę nuo banderovcų.

B. Nemcovas. Reuters/Scanpix nuotr.

„Dabar viskas pasikeitė. Mitą, kad Kijeve siautėja banderovcai ir fašistai, sugriovė balsavimas. Už Dmytro Jarošą ir Olehą Tiahnyboką nubalsavo mažiau ukrainiečių nei už Vadimą Rabinovičių. Paaiškėjo, kad ukrainiečiai nėra nei banderovcai, nei fašistai“, – pabrėžė B. Nemcovas.

„Rusų pavasaris“ tapo „Kadyrovo pavasariu“. Ką dabar meluoti rusų tautai? Kad ukrainiečiai kovoja su federalizmo šalininkais, vadovaujamais R. Kadyrovo? Taigi tai jėga! Rusija taip pat su juo kariavo dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje. O gal V. Putinas iš įpročio galėtų pasakyti, kad teroristus reikia naikinti net tualetuose? Va šis pasiūlymas tikrai susilauks palaikymo. Visur, įskaitant Ukrainą ir Rusiją. Net ir meluoti nereikia“, – pabrėžė B. Nemcovas.

Kaip pranešė UNIAN, antradienio naktį dalis kovotojų sunkvežimiais įsiveržė į Ukrainą iš Rusijos.