Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.26 19:31

Ukrainos armija pradėjo antiteroristinę operaciją Donecko oro uoste

BNS, 15min.lt, DELFI.lt 2014.05.26 19:31

Ukrainos armija pranešė, kad kariškiai, remiami kovos sraigtasparnių, pradėjo puolimą pagrindiniame rytinio Donecko miesto oro uoste, kurį užėmė ginkluoti sukilėliai.

Ukrainos armija pranešė, kad kariškiai, remiami kovos sraigtasparnių, pradėjo puolimą pagrindiniame rytinio Donecko miesto oro uoste, kurį užėmė ginkluoti sukilėliai.

19.02 val. Donecko Prokofjevo oro uoste užvirė mūšis

Pranešama, jog vyksta kariniai veiksmai. Ukrainos desantininkai stengiasi apginti teritoriją nuo prorusiškai nusiteikusių teroristų, skelbia naujienų agentūra UNIAN.

Kaip skelbia žurnalistai, informaciją apie susirėmimą 16.40 val. vietos laiko perdavė Ukrainos antiteroristinės operacijos atstovai.

Remiantis gautu pranešimu, šiuo metu susirėmimas vyksta Donecko oro uosto naujajame terminale.

„Norime perimti šią teritoriją. Ji iš visų pusių apsupta teroristų. Mūsų desantininkai gina teritoriją“, – pranešė atstovai spaudai. Jie taip pat patvirtino, jog oro uostą užėmusiems teroristams į pagalbą atskubėjo pastiprinimas iš Donecko centro.

„Tačiau esame pasirengę juos atremti“, – teigiama pranešime.

Sergejaus Prokofjevo tarptautinis oro uostas Donecke nedirba nuo gegužės 26-osios 7 valandos ryto.

Donecko geležinkelio stotį apšaudė teroristai – keleiviai evakuoti

Donecko geležinkelio stotis evakavo keleivius ir geležinkelio darbuotojus iš administracinio pastato ir Donecko geležinkelio stoties pastato, nes teroristai jį apšaudė, praneša UNIAN su nuoroda į geležinkelių administracijos spaudos tarnybą.

„Iš administracinio pastato ir tarpmiestinio bei priemiestinio susisiekimo stočių siekiant užtikrinti saugumą buvo evakuoti keleiviai ir geležinkelio darbuotojai“, – pranešė spaudos tarnyba.

Pranešime pabrėžiama, kad Donecko geležinkelio stotis veikia kaip ir anksčiau: tarpmiestiniai ir priemiestiniai traukiniai išvyksta ir atvyksta pagal grafiką.

17.54 val. D. Tymčukas: Ukrainos pasienyje dislokuota apie 40 tūkst. Rusijos karių

Rusijos kariai tebėra šalia Ukrainos sienų, skelbia organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ koordinatorius Dmitrijus Tymčukas savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, rašo Unian.net. Anot eksperto, iš viso dislokuota apie 40 tūkst. Rusijos karių.

Organizacijos „Informacinis pasipriešinimas“ duomenimis, gegužės 26 dienos vidurdienį Rusijos kariuomenės grupuotės buvo išmėtytos po visą Ukrainos pasienį.

Baltarusijoje buvo apie 3 tūkst. rusų karių, tankų ir kitų šarvuočių – 200 vienetų, artilerijos sistemų – 40, lėktuvų ir sraigtasparnių – 60. Šalia Charkovo ir Luhansko sričių – 4600 karių, 300 vienetų įvairių transporto priemonių, 40 artilerijos sistemų, 70 lėktuvų ir sraigtasparnių.

Netoli Donecko srities dislokuota 6600 karių, 600 tankų ir kitų šarvuočių, 100 artilerijos sistemų, 100 lėktuvų ir sraigtasparnių.

Okupacinė kariuomenė Kryme turi 22 tūkst. karių, 310 tankų ir kitų šarvuočių, 120 artilerijos sistemų ir 100 lėktuvų ir sraigtasparnių.

Padniestrėje yra 3 tūkst. karių, 35 šarvuočiai. Artilerijos, lėktuvų ir sraigtasparnių čia nėra.

15.29 val. Ukrainos armija pranešė, kad kariškiai, remiami kovos sraigtasparnių, pradėjo puolimą pagrindiniame rytinio Donecko miesto oro uoste, kurį užėmė ginkluoti sukilėliai.

„13 val. (ir Lietuvos laiku) pasibaigus nustatytam ultimatumo (sukilėliams atsitraukti) terminui mes pradėjome antiteroristinę operaciją“, – naujienų agentūrai AFP sakė kariuomenės atstovas spaudai.

Jis pridūrė, kad ukrainiečių karius remia sraigtasparniai Mi-8 su desantininkais.

Kaip jau pranešta, praėjus parai po Ukrainos prezidento rinkimų, prorusiški ginkluoti sukilėliai privertė uždaryti Donecko oro uostą ir užėmė terminalą, reikalaudami, kad iš to komplekso būtų atitrauktos vyriausybinės pajėgos.

Ukrainos jėgos struktūrų atstovas pranešė, kad Donecko oro uosto teritorijoje vykdoma operacija prieš ginkluotus žmones, nes šie atsisakė sudėti ginklus ir pasiduoti.

„13 val. teroristams, neteisėtai prasiskverbusiems į oro uosto teritoriją Donecko mieste, buvo paskelbtas ultimatumas sudėti ginklus ir pasiduoti Antiteroristinės operacijos (ATO) pajėgoms. Jiems buvo pasakyta – jeigu jie nevykdys reikalavimų, Ukrainos pajėgos taikys jėgos variantą oro uostui išvaduoti“, – nurodė ATO informacijos grupės vadovas Vladislavas Selezniovas savo paskyroje „Facebook“.

Pasak jo vadinamosios Donecko liaudies respublikos (DLR) smogikai šių reikalavimų nevykdė, ir į jų „pozicijas suduotas aviacijos smūgis“.

V. Selezniovas pažymėjo, kad iš pradžių iš lėktuvo SU-25 buvo paleisti perspėjamieji šūviai, kad liaudies gynėjai vykdytų kariškių nurodymus. „Tarp smogikų kilo panika. Tada iš lėktuvo Mig-29 buvo smogta į teroristų santalkas“, – sakė jis.

Visi skrydžiai šiame oro uoste atšaukti nuo pat ryto, kai sukilėliai užėmė šį strategiškai svarbų transporto mazgą, stipriai atnaujintą rengiantis 2012 metų Europos futbolo čempionatui.

Vėliau, V. Selezniovas, dar pranešė, kad armijos sraigtasparnis sunaikino vieną zenitinį renginį, iš kurio Donecko oro uoste „veikta“ prieš Ukrainos pajėgas. Jis paneigė pranešimą esą vienas Ukrainos sraigtasparnis buvo numuštas.

Tuo metu priešingos pusės, vadinamųjų liaudies gynėjų atstovai pranešė, kad virš oro uosto skraido karo aviacija, viena raketa pataikė į gamyklą „Točmaš“. Šioje gamykloje gaminta įranga geologinei žvalgybai bei naftos ir dujų paieškoms.

„Virš oro uosto matyti du dūmų stulpai. Girdėti šaudymas. Danguje lėktuvai“, – parašė socialiniame tinkle „Twitter“ vienas jų.

Pasak jo, oro uosto rajone šaudoma iš stambaus kalibro kulkosvaidžių. „Liaudies gynėjų turima informacija, tarp Ukrainos kariškių yra daug snaiperių“, – tvirtino jis.

Donecko valdžia uždarė mokyklas rajone, kur vyksta operacija, pranešė internetinis leidinys „Novosti Donbasa“.

„Donecko Kijevo rajone valdžia nurodė uždaryti visas mokymo įstaigas. Šiame rajone vyksta antiteroristinė operacija, ten ir oro uostas, kur Ukrainos kariškiai iš pastatų varo lauk DLR teroristus“, – sakoma šiame leidinyje.

15.09 val. Donecko oro uoste girdimi šūviai, pakilo dūmai

Netoli Ukrainos rytinio Donecko miesto oro uosto esantis vienas naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistas pirmadienį pranešė girdėjęs šūvių papliūpas ir matęs iš oro uosto teritorijos kylančius dūmus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi