Naujienų srautas

Pasaulyje2014.05.26 11:04

Popiežius pasimeldė prie Raudų sienos Jeruzalėje

BNS 2014.05.26 11:04

Popiežius Pranciškus pirmadienį, trečią ir paskutinę savo piligriminės kelionės Artimuosiuose Rytuose dieną, įžengė į Uolos kupolo šventovę, stovinčią trečioje pagal svarbą šventoje islamo vietoje.

Popiežius Pranciškus pirmadienį, trečią ir paskutinę savo piligriminės kelionės Artimuosiuose Rytuose dieną, įžengė į Uolos kupolo šventovę, stovinčią trečioje pagal svarbą šventoje islamo vietoje.

Pontifikas nusiavė batus žengdamas į šią šventovę aukso kupolu, stovinčią virš akmens, nuo kurio, kaip tiki musulmonai, pranašas Muhammadas pakilo į dangų.

Šis mečetės kompleksas, kurį musulmonai vadina Kilniąja šventove, o žydai – Šventyklos kalnu, yra atsidūręs teritorinių ir religinių ginčų tarp Izraelio ir jo kaimynų arabų centre.

Pranciškus susitiko su Jeruzalės didžiuoju muftijumi Mohamedu Husseinu.

Apsilankęs Al Aksos mečetės komplekse popiežius pasimeldė prie netoliese esančios Raudų sienos Jeruzalėje – švenčiausioje žydų maldų vietoje, kuri vienintelė liko iš biblinės Antrosios šventyklos.

Padėjęs dešinę ranką ant senovinių akmenų, jis kelias minutes stovėjo nulenkęs galvą, įkišo raštelį į sienos plyšį, o tada emocingai apsikabino su dviem jį kelionėje lydinčiais artimais draugais – judėju ir musulmonu.

Lankydamasis nacionalinėse Jeruzalės kapinėse popiežius Pranciškus neplanuotai sustojo prie memorialo civiliams Izraelio gyventojams, žuvusiems per palestiniečių išpuolius.

Prie akmens paminklo su juodo marmuro lentelėmis žuvusiųjų atminimui, esančio Izraelio nacionalinėse kapinėse ant Herclio kalno, Pranciškus nuėjo padėjęs vainiką ant šiuolaikinio sionizmo pradininko Theodoro Herzlio kapo.

Vėliau jis aplankys Izraelio nacionalines kapines ant Herclio kalno ir Holokausto memorialą „Yad Vashem“.

Po to jis turi susitikti su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu ir aukoti mišias Paskutinės Vakarienės menėje, kur, kaip tiki krikščionys, įvyko Jėzaus Paskutinė vakarienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi