Pasaulyje

2014.05.26 11:52

Ukraina: prie Slovjansko atsinaujino mūšiai

DELFI.lt, ELTA2014.05.26 11:52

Prie Slovjansko atsinaujino mūšiai tarp teroristų ir Antiteroristinės operacijos pajėgų, praneša „Levyj bereg“ su nuoroda į „Echo Moskvy“.

Prie Slovjansko atsinaujino mūšiai tarp teroristų ir Antiteroristinės operacijos pajėgų, praneša „Levyj bereg“ su nuoroda į „Echo Moskvy“.

„Iš įvykio vietos pranešama, kad naudojami minosvaidžiai“, – rašo leidinys. Jo duomenimis, mūšiai vyksta keliomis kryptimis, konkrečiai, kovotojai paskelbė apie Semenivkos kaimo apšaudymą.

„Taip pat pranešama apie susišaudymą Andrijivkos kaimo teritorijoje, prie įmonės „ZevsKeramika“. Šiuose rajonuose žiaurus mūšis vyko ir gegužės 24 d., būtent artilerinio apšaudymo metu buvo nužudyti italų žurnalistas Andrea Roccelli bei vertėjas Andrejus Mironovas. Sviediniai sugriovė ir kelis gyvenamuosius namus. Kol kas neturime informacijos apie žuvusiuosius ar nukentėjusiuosius“, – rašo leidinys.

Be to, leidinio duomenimis, šaudoma ir prie Krasnoarmejsko, o Luhansko srityje – Novoaidaro rajone.

Uždaromas Donecko oro uostas

Gegužės 26 d. 7 val. ryto Donecko Tarptautinis Prokofjevo oro uostas laikinai nutraukė skrydžių aptarnavimą, praneša UNIAN su nuoroda į oro uosto spaudos tarnybą.

„Apie 3 val. nakties į Donecko oro uosto teritoriją atvažiavo keliasdešimt ginkluotų „Donecko Liaudies Respublikos“ atstovų ir pareikalavo, kad būtų išvesti Ukrainos kariai, saugantys oro uosto vidaus teritoriją. Šūvių ir pasipriešinimo nebuvo“, – pranešė oro uosto spaudos tarnybos vadovas Dmytro Kosinovas.

Dėl to buvo nuspręsta laikinai nutraukti skrydžių aptarnavimą. Spaudos tarnybos vadovas patikslino, kad teroristai oro uosto nekontroliuoja, tvarka nepažeista, steriliose zonose pašalinių nėra.

„Oro uosto teritorijoje yra ginkluotų žmonių, todėl dėl saugumo sumetimų visi skrydžiai laikinai nutraukti“, – sakė D. Kosinovas.
 
Netoli įvykio vietos esantis „Reuters“ korespondentas tvirtino, kad kelią į oro uostą šiuo metu užtvėrusi Ukrainos milicija, tačiau netoliese nematyti nei separatistų, nei vyriausybei ištikimų karinių dalinių.
 
Ukrainos centrinei valdžiai besipriešinantys separatistai taip pat sutrukdė sklandų priešlaikinių prezidento rinkimų organizavimą. Donecko mieste neveikė nė viena rinkimų apylinkė, o visame regione savo funkcijas atliko tik 7 iš 12 rinkimų komisijų. ITAR-TASS duomenimis, rinkėjų aktyvumas čia siekė „vos 10 proc.“, nes dauguma gyventojų balsuoti nėjo baimindamiesi dėl savo saugumo. Anksčiau Donecko „liaudies respublikos“ lyderis Denisas Pušilinas paskelbė visame regione įvedantis karo padėtį, o visiems Kijevui ištikimiems daliniams nurodė pasitraukti iš jo „respublikos“ teritorijos.
 
Nepaisant to, Ukrainos centrinės rinkimų komisijos duomenimis, savo valią prezidento rinkimuose pareiškė apie 60 proc. iš 35,5 mln. balsavimo teisę turinčių piliečių. Pirminiais vertinimais, šalies prezidento postą užtikrintai laimėjo verslininkas ir buvęs užsienio reikalų ministras Petras Porošenka, surinkęs 54,08 proc. balsų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt