Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Popiežius pakvietė Izraelio ir Palestinos prezidentus į Vatikaną pasimelsti už taiką

BNS 2015.09.08 13:45

Popiežius Pranciškus sekmadienį pakvietė Izraelio prezidentą Shimoną Peresą ir palestiniečių prezidentą Mahmudą Abbasą į savo namus Vatikane „nuoširdžiai maldai“ už taiką.

Popiežius Pranciškus sekmadienį pakvietė Izraelio prezidentą Shimoną Peresą ir palestiniečių prezidentą Mahmudą Abbasą į savo namus Vatikane „nuoširdžiai maldai“ už taiką.

„Norėčiau pakviesti jus, prezidente Mahmudai Abbasai, drauge su prezidentu Shimonu Peresu prisidėti prie manęs nuoširdžioje maldoje Dievui dėl taikos dovanos“, – pasakė jis baigiantis mišioms po atviru dangumi Vakarų Krante esančio Betliejaus Prakartėlės aikštėje.

„Siūlau savo namus Vatikane kaip vietą šiam maldos susitikimui, – sakė jis. – Kurti taiką sunku, bet gyventi be taikos yra nuolatinė kankynė. Šių žemių ir viso pasaulio vyrai ir moterys, visi jie, prašo mūsų pateikti Dievui jų karštas viltis dėl taikos“.

Pranciškui baltu atviru visureigiu atvykus į aikštę aukoti mišių po atviru dangumi, prie Viešpaties gimimo bazilikos, jį pasveikino 10 tūkst. maldininkų, kurie mojavo vėliavomis ir giedojo giesmes.

Anksčiau popiežius ragino nutraukti „vis nepriimtinesnį“ Izraelio ir palestiniečių konfliktą, o lyderius ragino pademonstruoti „drąsą“ ir pasiekti taiką, pagrįstą dviejų valstybių sprendimu.

Praėjusį mėnesį JAV vadovautos taikos derybos tarp Izraelio ir palestiniečių derybininkų žlugo skambant piktiems abipusiams kaltinimams. Taip baigėsi devynis mėnesius trukęs bandymas rasti sprendimą, o horizonte nesimato jokios kitos politinės iniciatyvos.

Atvyko į Izraelį

Popiežius Pranciškus sekmadienį po pietų atvyko į Izraelį, kur jis užbaigs savo trijų dienų vizitą Artimuosiuoe Rytuose.

Iš Vakarų Kranto Betliejaus miesto į Ben Guriono oro uostą prie Tel Avivo jis atskrido sraigtasparniu.

Pontifiką Izraelio žemėje pasitiko šalies prezidentas Shimonas Peresas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi